Американският регулатор за автомобилна безопасност разследва риска от потенциални повреди на двигателите в около 1,4 милиона превозни средства, произведени от Honda Motor Co., съобщава Bloomberg.
Националната администрация за безопасност на движението по пътищата на САЩ (NHTSA) заяви, че е запозната с около 3000 оплаквания, в които се твърди, че 3,5-литровите V-образни двигатели в автомобилите на японските марки Honda и Acura от моделните години 2016 до 2020 са се повредили поради дефектни лагери на мотовилките.
Седем от повредите са завършили с катастрофа или пожар. Няма съобщения за смъртни случаи или ранени поради проблема, добавя агенцията.
Службата за разследване на дефекти към NHTSA заяви, че е започнала разследването, след като е прегледала оплакванията като част от отделен анализ на по-ранна сервизна акция, свързана с друг дефектен компонент на двигателя.
През 2023 г. американският бизнес на Honda стартира сервизна акция, засягаща около 4,5 млн. превозни средства поради рискове от повреда на горивната помпа. Това засегна редица модели на Honda, включително Accord, Civic, CR-V, HR-V, Insight, Ridgeline, Odyssey, Passport и различни модели на Acura, в това число ILX, MDX, RDX, RLX, TLX и NSX.
В началото на същата година компания предупреди собствениците на 8200 автомобила на марката Acura да не използват колите от моделните години 2001-2003 г. поради неизправни нагнетители на защитните надуваеми възглавници. Това е част от по-голям проблем, засягащ продуктите на японския производител Takata, довел до смъртта на повече от 30 души по света, включително 23 смъртни случаи в САЩ, и стотици наранявания в автомобили на различни производители, използващи подобни нагнетатели.


Европейската награда за архитектура гостува във Варна
Варна продължава да тъне в боклук
Какво време ни очаква във вторник?
Засякоха трима шофьори с алкохол и дрога зад волана по пътищата из Варненско
Спиапаха варненска с голямо количество дрога
Кралският колеж в Кеймбридж затяга контрола след обвинения в сексуален тормоз
Ел Ниньо може да повиши глобалното затопляне с над 2°C през 2027 г.
Новите глобални мита на Тръмп вече са оспорени в съда
Съветите на Forbes Travel Guide за луксозни пътувания през лятото, част 2
Съветите на Forbes Travel Guide за луксозни пътувания през лятото, част 1
60-годишен ЗАЗ се продава за 20 000 евро
JLR спира производството на базовия си модел
Осем неща в автомобила, без които може да минем
Автобус скъса мантинелата и навлезе в насрещното на „Цариградско шосе“
Луксозен SUV на Zeekr се заключи веднага щом напусна Китай
В Черна гора назначиха министър, отричащ геноцида в Сребреница
Защо системата "Фрея" може да не спаси Украйна от руските ракети
7 ползи от червеното цвекло за женското здраве
Как Зеленски си създаде съперник в лицето на Михайло Федоров
Бездомен тунизиец уби италиански журналист