До момента продажбите на новия модел на Apple iPhone 5S правят силно впечатление. Според анализатор Питър Мизек обаче, ако следващата година на пазара се появи iPhone 6, то той определено ще даде още по-силен тласък на компанията, пише CNBC.
Най-вероятно iPhone 6 ще бъде по-голям от своите предшественици с размер на екрана от 4,8 инча. Това ще позволи на много хора, които искат да заменят старите си модели, да за купят новото устройство. Сегашните модели притежават 4-инчови дисплеи.
„Обществото е развълнувано от iPhone 6, което е основателно. Смятам, че с пускането на модела на пазара акциите на Apple ще поскъпнат драстично“, прави прогноза Мизек. Според него цената на акцията ще се качи до 600 долара. Той повиши инвестиционната оценка за книжата на „купувай“ от „задръж“.
В своя по-ранна прогноза експертът смяташе, че брутните маржини ще се свият заради повишените разходи към доставчиците.
Мизек изчислява, че за времето, за което iPhone 6 ще излезе на пазара, собствениците на около 85 млн. апарати iPhone вече ще искат да ги заменят. Според анализатор шестицата ще се появи през септември 2014 г.
„По-малко потребители преминаха през новия цикъл на iPhone 5S и 5C. Ето защо очаквам доста хора да си закупят iPhone 6”, казва той.
Мизек отбелязва, че, докато търсенето на 5S остава високо, то Apple намалява поръчките за по-евтиния 5C заради по-слабите продажби. Той очаква технологичният гигант да свие поръчките от 30 млн. до 15-20 млн. Мизек счита, че Apple може да понижи още цената на новите модели, за да стимулира продажбите.


Аксаково загуби и последния си мач за 2025 година
Олимпик Варна с рекордна победа в третото ниво на българския футбол този сезон
Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино