JPMorgan Chase ще плати рекордната сума от 13 милиарда долара, за да уреди извънсъдебен спор. Само 4 млрд. долара са за споразумение с Федералната агенция за жилищно финансиране. В замяна властите ще спрат многобройните разследвания за дейността на най-голямата американска банка.
По данни на Wall Street Journal разследванията, които се водят както на федерално, така и на щатско равнище, засягат продажбата на ипотечни книжа от страна на банката малко преди да пламне световната финансова криза. WSJ отбелязва, че досега нито една компания не е плащала толкова голяма сума на американското правителство в съответствие с постигнато извънсъдебно споразумение.
Банката е постигнала принципно споразумение с Федералната агенция за жилищно финансиране на САЩ, която представлява в спора гигантите за ипотечно кредитиране Fannie Mae и Freddie Mac.
Активите на JPMorgan Chase са около 2,3 трлн. долара. Финансовата институция осъществява операции в над 60 държави.


Оперираха Здравко от "Ритон"
Изтеглиха жребия за световното по футбол през 2026 г. Вижте всички групи
Спасители във Варна извадиха немска овчарка от 25-метров кладенец
Проблемите с водата в Аврен продължават
През 2024 г. България e сред най-засегнатите държави в ЕС от горски пожари
Защо противоборството между Китай и Япония расте
Какво представлява T-Dome системата на Тайван и може ли да парира китайски атаки
Биткойн към $50 000 и злато към $5 000? Ще се върнем ли към нормалното в 2026 г.
Как Украйна да получи замразените милиарди на Русия
Netflix купува Warner Bros. за $72 млрд. в брой и акции
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Tesla намали цената на Model 3 в Европа
Рембранд, Вермеер или Ван Гог – изберете сами
Новата реалност: Битка на дронове за небето над Украйна
Евродепутат: Управляващите използват работещите българи като "дойна крава"
Ирина Шейк пак събра всички погледи
САЩ създава нова ударна сила с дронове в Близкия изток
Икономист: Младото поколение не иска да бъде управлявано
преди 12 години То това е едната цел - да плащат УЖ непрекъснато и да си над 100 пъти на печалба! или обратно - маймуните да са над 100 пъти на загуба!...Та искам да кажа, че никога не само няма да СИ изплатят дълга, а напротив - това е начина да расте... а другите да плащат непрекъснато ;))))))))))Виж ТУК какво става - все за увеличаване на производителността на труда се "плямпа", за увеличаване на местни данъци и такси, щото нямало в общините пари, за теглене на заеми да се "работи" по проекти за да СЕ усвояват ЕврОпАри и т.н. булшит, а НИКОЙ не казва КАК и КЪДЕ се ТОЧАТ Кинтите !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 12 години Още няколко банки като осъдят и готово - изчистват си дълговете :] отговор Сигнализирай за неуместен коментар