Може би предстои най-трудната зима за Украйна, след като страната бе нападната от Русия през 2022 г., заяви днес генералният секретар на НАТО Марк Рюте на пресконференция с премиера на Черна гора Милойко Спаич в централата на алианса в Брюксел.
Обезпокоени сме от обстановката на бойното поле, Русия напредва, макар и постепенно, каза Рюте. В последните седмици виждаме мощни руски удари по украинската инфраструктура, загинаха цивилни.
Украйна има спешна нужда от нашата помощ, добави той. Трябва да изпълним взетите по-рано през годината решения в тази посока, каза още Рюте.
Генералният секретар определи стабилността в Западните Балкани като "крехка".
Обсъдихме злоумишлените действия на Русия в страни от НАТО, повишаването на случаите на кибератаки, разпространяването на дезинформация, политическата намеса и саботажите. Черна гора е под постоянното въздействие чрез хибридни средства от Русия и други страни. Русия иска да всее страх и да подкопае подкрепата ни за Украйна, но няма да успее, обобщи Рюте.
/БТА/


Самолет се разби във Франция, 11 души загинаха
Хванаха за ден 39-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мъж скочи от тераса и почина на място
Демерджиев: Има достатъчно доказателства за повдигане на редица обвинения по случая „Баба Алино“
Утре е обявен код за опасно горещо време в цяла България
Манчестър на Анди Бърнам е градоустройствен урок за Лондон
Изкуственият интелект може да оскъпи живота ти, без да разбереш защо
Европа има 6 млрд. причини за нов налог върху купувачите в интернет
Без дипломация, моля, ние сме американци
Европейските оръжейни компании са пред нов фронт от проблеми
Кражбите на емблеми отново са на мода
Блестящ и спокоен, Никола Цолов взе четвърта победа за сезона
Малък стикер на стъклото спасява човешки животи
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
"Прогресивна България" настоява за одит на пенсионните разходи
Ралица Асенова с "факти и неудобни истини" за казуса "Петрохан"
Синдикатите не харесват бюджета, КНСБ готви протест
Двата икономически стълба, които поддържат Русия на Путин, може да се сринат
Арестуваха войника, заплашил Путин с преврат


преди 1 година Га ядуа кифтета американски и европейски ни риваа. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година До: sssaaaНе си дори на 1% за да разговарям с такавамърша, тролмърша, подминавам те с 200-та, казах преди каквото имах да казвам - колко гнусен индивид си! сега случайно се зачетох, защото си проверявах коментарите дали са хронологични...Ще гориш в Ада, нали си знайш! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Редаксион, пожелавам Ви някога такава статия да създадете, аналитична, с най-различни източници, със стат данни и т. н.! The Economist е класа, абонамента не е евтин, но си струва всеки цент! През новата година може да помислите, и вие да станете платена медия, и гарантирано да подобрите материалите, и собствените да са повече! Успех! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Проучване сред производителите, проведено от доставчика на данни S&P Global, показва, че през ноември темпът на инфлацията на производствените ресурси се ускорява за трети пореден месец. Производителите също се оплакват и от удължаване на срокове за доставка на компоненти и от трудностите при намирането на работници. Равнището на безработица е едва 2.3%, тъй като военната и отбранителната промишленост поглъщат работна ръка."И, ватираниидиоти, това е една трета от статията... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година че компании като неговата или трябва да вземат заеми, за да покрият разликата, или да забавят плащанията към доставчиците си с месеци. Все по-голям брой компании избират втория вариант. Руският "Съюз на индустриалците и предприемачите", друга бизнес асоциация, отбелязва увеличение на оплакванията за закъснели плащания в своето тримесечно проучване на компаниите, което обяснява с цената на оборотните кредити.Руските бизнеси се борят също и с нарастващите цени, особено на вноса. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година отлагането и преструктурирането на дълга. Бизнес асоциацията е предупредила, че без тези мерки 200 търговски центрове са застрашени от фалит.През октомври Сергей Чемезов, изпълнителен директор на държавния производител на оръжия "Ростех", предупреди, че "ако продължаваме да работим така, почти всички наши предприятия ще фалират". Г-н Чемезов, бивш колега на руския президент путин от КГБ,отбелязва, че авансовите плащания за стоки обикновено покриват само 40% от цената им, което означава, отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Много пропаганда гледаш. Вземи си виш мача от Укронац да видиш как върви Евроатлантическото темпо. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година лихва, като оттогава този дял е нараснал до повече от половината, показват данни на Руската централна банка. Нарастващите лихви доведоха до осакатяването на много фирми. "Руски железници", държавно предприятие, което е най-големият работодател в страната, е сред компаниите, които планират да намалят инвестициите си през следващата година в резултат на това. Съобщава се, че "Съюзът на търговските центрове" е поискал правителствена подкрепа под формата на по-евтини заеми, както и помощ при о отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година планира да повиши данъците. През следващата година то ще увеличи данъка върху печалбите на компаниите от 20% до 25%. Тъй като се очаква икономиката да отслабне, Янис Клуге от German Institute for International and Security Affairs, мозъчен тръст в Берлин, прогнозира вълна от корпоративни фалити." Сега, в тази част е мнооо интересно: "Трудна зимаРазходите по заемите са най-належащата грижа за шефовете. Около две пети от дълговете на руските компании в началото на 2022 г. са били с променлива. ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 1 година Укщраинците ще се оправят, но в роскочината е много зле, страхотна статия в The Economist излезе, но ватата не е абонирана, няма да може да я прочете. Айде малко откъсчета: "През 2022 г. и 2023 г. Кремъл имаше достатъчно рубли, за да продължи да финансира войната и да субсидира бизнеса", казва Андрей Яковлев от Davis Centre for Russian and Eurasian studies към Харвардския университет. Но от лятото насам, обяснява той, е станало ясно, че Кремъл вече не може да прави и двете. Сега правителството.. отговор Сигнализирай за неуместен коментар