Акционерите на „Смарт Органик“ АД са одобрили прехвърлянето на акциите на дружеството от пазара за малки и средни предприятия beam на основен пазар на Българската фондова борса (БФБ).
Решението е взето на проведеното на 19 март 2024 г. извънредно общо събрание на акционерите. Протоколът от заседанието е публикуван на сайта x3news.com.
Това е първата компания, листната на пазар beam, която ще се прехвърли на основен пазар. Дружеството обяви намерението си да прехвърли акциите си от пазара за малки и средни предприятия на основен пазар по време на Investor Finance Forum, организиран от Investor.bg, през ноември 2023 г.
Одобрено е и увеличението на капитала на дружеството чрез първично публично предлагане на до 1 031 000 нови акции.
Компанията ще търси от инвеститорите почти 20 млн. лева при емисионна цена на новите акции от 19 лева.
Във връзка с предлагането ще бъдат издадени 10 310 000 права. Една нова акция ще се придобива с 10 права. Предлагането ще се счита за успешно при записването и плащането на поне 500 хил. акции, т.е. при набрани 9,5 млн. лева.
Мениджър на емисията е „Карол“.
Предстои проспектът за увеличението да бъде разгледан и одобрен и от Комисията за финансов надзор.
Акционерите са гласували и финансовия отчет на „Смарт Органик“ за 2023 г., доклада на одиторите и на ръководството, както и са приели разпределянето на общо 2 268 200 лева като дивидент. Размерът на една акция бруто е 0,22 лева.
Останалата част от печалбата за 2023 г. – 10 305 581,7 лева, се отнася като неразпределена печалба.
Свързани компании:


Морска гара-Варна става на 58 години
11-годишно момче бе спасено три дни след земетресенията във Венецуела
Жена загина при пожар във Варна
Горещо време в цялата страна днес
AI супербалонът е готов да се спука, предупреждават хедж фондове в Китай
Стармър напуска „Даунинг стрийт“ без ясна политическа идентичност
Ford наема отново инженери, тъй като AI не се справя с качеството
Историята се повтаря в Америка, част 4
Историята се повтаря в Америка, част 3
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Тръмп на война с петролните гиганти
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Само Путин е над него: Кой е "пазителят на тайните" на Кремъл и как западните служби го разкриха?
За първи път в България оперираха "пеперудено дете" в "Пирогов"
Иво Сиромахов за ИТН: Някак си се самоизчегъртаха
Рекордната горещина в Европа: Жегата се измества на изток СНИМКИ