Американската прокуратура сваля едно от обвиненията срещу Сам Банкман-Фрийд във връзка с неправомерни дарения за политически кампании, след като бившият главен изпълнителен директор на криптоборсата FTX настоя, че те не са част от документите за екстрадирането му от Бахамите.
„В съответствие със своите договорни задължения към Бахамските острови, правителството не възнамерява да продължи със съдебен процес за даренията“, написа прокурор Деймиън Уилямс в писмо до съда, цитиран от Bloomberg.
Обвинението бе едно от общо 13, по които Банкман-Фрийд ще бъде съден през октомври.
Досега обвиняемият оспорва валидността на пет от обвиненията с довода, че те не са част от споразумението за екстрадирането му от Бахамските острови, което постави основата за делото срещу него в САЩ. Тези обвинения бяха отделени от останалите и на практика делото бе разделено на две.
Според американското законодателство човек може да бъде съден само по обвиненията, по които е екстрадиран в САЩ, въпреки че според прокурорите те все пак имат право да повдигат нови обвинения, ако имат съгласието на властите на Бахамите.
Властите на островната държава са заявили, че не са възнамерявали да екстрадират Банкман-Фрийд по обвиненията за финансиране на политически кампании, се казва още в писмото на Уилямс.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Карди Би решила да даде втори шанс на Стефон Дигс
Армията на САЩ избра Rogue 1 за унищожаване на танкове от дълги разстояния
Какви са надценките на храните от борсите до щанда?
Германската Aaronia представи нови технологии за борба с дронове
Кремъл: Без преговори преди Украйна да се изтегли от Донбас