Потребители по света съобщават за проблеми с достъпа до ChatGPT на компанията OpenAI, като в неделя следобед е регистриран глобален срив в услугата, сочат данни на компанията и платформата Downdetector.
Затрудненията засягат както текстовите, така и гласовите разговори с чатбота, както и режима Work Mode.
По данни на Downdetector сигналите за прекъсвания са започнали рязко да нарастват около 17:35 ч. българско време.
Първоначално от OpenAI съобщиха на страницата за състоянието на услугите си, че разследват причината за повишения брой грешки, които възпрепятстват зареждането и продължаването на разговори в платформата. Малко по-късно компанията обяви, че е установила причината за проблема и работи за отстраняването му. В последното си съобщение OpenAI посочва, че са приложени мерки и се следи за възстановяването на услугата.
По-рано през деня временни проблеми с достъпа имаше и при уеб версиите на социалните мрежи Facebook и Instagram, като затрудненията продължиха около час.
Последният сериозен срив на ChatGPT беше през април тази година, когато услугата беше недостъпна и за потебителите от България.
(БТА)


Хороскоп за 19 август 2026
116 пожара са потушени през денонощието
Мачовете по ТВ днес (18 август)
Без ток във Варна на 18 август 2026
Държавата, синдикатите и работодателите с напредък за минималната работна заплата
Гърция ще изплати предсрочно около 13 милиарда евро дълг през 2026 г.
Ако ще преследвате това рали, ще имате нужда от защита
AI ралито ще предизвика корекция на фондовия пазар, предупреди ЕЦБ
След като продаде "Лейкърс", Mарк Уолтър проучва продажбата на дял в "Челси"
Разпродажбата на американски дълг доведе до най-високата доходност от 2007 г.
Mercedes-Benz обнови C-Class
Защо емблемите стават все по-големи и светещи
Къде автомобилните компании тестват моделите си
Stellantis патентова врата, която превръща хечбек или седан в пикап
Производителите прехвърлят все повече функции на абонамент
Треньорът на АЕК Марко Николич: Левски има голямо предимство
Тръмп проведе телефонен разговор с Ердоган
Гръцки танкер с руски петрол е бил атакуван в Черно море