Британският премиер Тереза Мей предупреди разбунтувалите се депутати в своята Консервативан партия, че единствената алтернатива на нейното предложение за излизане на Великобритания от Европейския съюз е Brexit без сделка, съобщава Ройтерс.
Обединеното кралство трябва да напусне общността на 29 март, но въпреки това все още малко неща са ясни за осъществяването на този процес. Към момента все още няма окончателно споразумение между Брюксел и Лондон. В същото време бунтовници в Консервативната партия заплашиха да блокират евентуалната сделка при гласуване в парламента.
„Смятам, че алтернативата на това е да нямаме сделка“, заяви тя пред BBC.
Ключовият въпрос пред постигането на споразумение между Великобритания и ЕС е гарантирането на това, че няма да има т. нар. „твърда граница“ между Северна Ирландия и Република Ирландия след Brexit.
„Ако парламентът каже „не, върнете се и договорете по-добра“ (сделка), то смятаме ли, че Европейският съюз ще ни даде по-добра сделка в такъв момент?“, попита Мей, цитирана от Bloomberg.
Според информация на Times главният преговарящ на ЕС с Лондон Мишел Барние работи по нов текст за това как с употребата на технологии ще се сведат до минимум проверките на границата.
В рамките на европейския план преминаващите стоки могат да бъдат проследявани чрез баркодове на транспортните контейнери в рамките на определени схеми, наблюдавани от регистрирани компании, посочва още изданието.
Ройтерс съобщи по-рано миналата седмица, че европейските представители работят по ирландския протокол в черновата на договора с Великобритания в рамките на – по думите на Барние, да се направи опит за намаляване на „драматизма“ на въпроса и да се постигне споразумение.
По информация на Times предложенията ще бъдат разпратени до европейските правителства след конференцията на британската консервативна партия, която започва на 30 септември.


Времето във Варна на 14 август 2026
Латвия свали дрон във въздушното си пространство, Финландия ограничи движението в части от Балтийско море
Честваме предпразненството на Успение Богородично
ЦСКА се докопа до плейоф в Лига Европа след драматичен мач с Макаби
България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
За петролния пазар, Ормузкият проток не е затворен
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Пожари достигнаха плажовете на Хърватия
Тръмп налага до 100% мита върху вноса на дронове
Кричим се прощава днес с убития на Младежкия хълм Георги Кузев
Опасен разузнавателен дрон намериха на плажа край Приморско
След 8 години: Германец успя да си върне конфискуван от полицията Golf