По време на вчерашната търговия DAX нарасна с 0.8% и затвори на ниво 3920 пункта. През деня достигна най-висока стойност в 3945 пункта. Днес влияние върху индекса ще окажат акциите на BASF AG, Continental AG и Deutsche Bank AG.
От най-големия производител на химически материали в света, BASF AG, се съгласиха да продадат онази част от своя бизнес, която се занимава с производство на цветове за принтиране на CVC Capital Partners Ltd. Акциите на компанията нараснаха вчера с 3.5% до 47.65 евро. От четвъртата по големина компания в света за производство на автомобилни гуми – Continental AG заявиха, че ще продължат да действат по затварянето на завода в Мейфийлд, Кентъки.
Процедурата трябва да приключи до края на годината и по този начин ще бъдат съкратени 985 работни места. Вчера акциите на компанията се повишиха с 0.3% до 44.15 евро. Третата по големина банка в Европа, Deutsche Bank AG, планира да продаде пакет от акции на стойност 300 млн. евро от офисите на своите клонове и да ги изкупи след това обратно по лизингова схема. Акциите на банката вчера нараснаха с 0.8% до 58.27 евро.
За да продължи днес възходящото си движение DAX трябва да преодолее зоната на съпротива в 3940 – 3945 пункта. При успех, целта ще е достигане и тест на психологическото ниво в 4000 пункта. В посока надолу, при спад под 3885 пункта, индексът ще търси подкрепа в зоната 3830 – 3850 пункта.
NASDAQ 100
Вчера NASDAQ 100 нарасна с 21 пункта, като в началото на сесията бе на ниво 1390 и затвори на равнище от 1411 пункта. В последните часове движението бе в тесни граници 1403 – 1410.
За да се формира днес посока на движение, е необходим успешен пробив в една от двете граници на рейнджа. В посока нагоре, при преодоляване на съпротивата в 1415 пункта, движението ще има за цел достигане на зоната 1430 – 1440. В посока надолу, при спад под зоната на подкрепа в 1395 – 1400, индексът ще търси следваща подкрепа в нивото 1380 пункта.
S&P 500
Вчера S&P 500 продължи възходящия си тренд и нарасна с 6 пункта, като в началото на сесията бе на ниво 1108 и затвори на равнище от 1114 пункта. Най-голям ръст индексът отбеляза в последния час на търговия късно снощи.
За да се формира днес посока на движение, е необходим успешен пробив в една от двете граници на консолидацията. В посока нагоре, при преодоляване на съпротивата в 1114 пункта, движението ще има за цел достигане на нивото на съпротива в 1120 пункта. В посока надолу, при спад под зоната на подкрепа в 1103 – 1108, индексът ще търси следваща подкрепа в нивото 1130 пункта.
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


„Любовта е лудост“ започва ново летоброене във Варна
Полицията във Варна с предупреждение заради зачестили кражби на плажа
Наводнение на Пелопонес и пожар на Скирос предизвикаха извънредни ситуации в Гърция
Бронз за ансамбъла по художествена гимнастика на финала с 5 топки на Световното
ГЕРБ след 100 дни управление на Румен Радев: Толерансът изтече, започва търсенето на отговорност
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
Колко социализъм е готова да поеме Америка?
Частните библиотеки помагат на индийците да утолят жаждата си за четене
Инфлационният парадокс на Япония създава печеливши и губещи
Сенчести AI кредитни гаранции за 70 млрд. долара тревожат облигационния пазар
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Жегата и ниското ниво на Дунав удариха по електромобилите
Изтеглиха книгата "Училище за ловци на педофили" на Ален Симеонов от пазара
Журналист попита Зеленски как ЕС да му помогне да убива повече руснаци, Москва го даде на съд
Нагъл шофьор затъна в дюните край Китен, зове за помощ в интернет
Берлинската стена: "ГДР до живот", бягства, тунели и съпротивата срещу нея
Времето утре: Жега, градусите се качват още