Правителството е отложило на днешното си заседание решението, с което трябваше да бъдат одобрени допълнителни плащания от централния бюджет по бюджета на Министерството на транспорта за 2018 г. за възмездна финансова помощ на "Холдинг БДЖ". Това съобщи министърът на финансите Владислав Горанов, цитиран от БТА.
Припомняме, че кредитори по втория облигационен заем на БДЖ поискаха 40 млн. лв. от „БДЖ - Пътнически превози”. С решение на съда бяха запорирани 20 млн. лв. След това частни съдебни изпълнители обявиха за продажба централното управление на холдинга.
„Днес е отложено частичното решение, за да намерим в близките десетина дни цялостно решение на проблема“, коментира днес Владислав Горанов, като посочи, че се водят интензивни разговори с облигационерите.
По думите му целта е постигане на по-добър резултат за компанията по изтегления през 2007 г. облигационен заем. Водят се разговори за това дали е възможно да се постигне някаква отстъпка от страна на облигационерите, допълни Горанов.
В отговор на въпрос той каза, че е готов да подкрепи търг за нов подвижен състав на железниците при определени условия. „Единственото ми изискване е решението на Министерския съвет за този търг и за концесията за Летище София да са в един ден“, заяви финансовият министър.
Той изрази надежда до следващите две - три седмици правителството да разгледа концесията за летището.
Горанов напомни, че само 20% от разходите на железниците се покриват от това, което се плаща като цена за услуга, останалото се плаща от българския данъкоплатец.


Апелативният съдия Магдалена Недева приключи професионалния си път
Работата на бюро увеличават риска от рак
Варна, Бургас, Пловдив и София официално подадоха документи за домакинство на „Евровизия 2027“
SENSHI Grand Prix шампионът Жулиен Риков излиза срещу италианско острие на 11 юли
Ученици от Хуманитарната гимназия провеждат лятна практика по съдилищата във Варна
Google изостава в AI надпреварата поради вътрешна бюрокрация
Индустрията за полупроводници призовава САЩ да не изкривяват пазара на памети
Остава ли в миналото свободното корабоплаване през Ормузкия проток?
Как Европа може да стане незаобиколим фактор в критичните звена, свързани с AI
Бернар Арно дарява 50 млн. евро за математически институт във Франция
Влогър изкупи 200 изоставени коли наведнъж
Tesla с 25% ръст на продажбите най-вече заради Европа
Деца превърнаха Ferrari за 530 000 долара в пързалка
10 много бързи SUV на цена до 15 000 евро
BMW потвърди дългото и сигурно бъдеще на V8
Украйна удари руски военни бази в Крим
Тенденции при прическите за лятото
Библии, пенсии и парфюм: Шест интересни места, от които Тръмп получава пари
Украйна предлага диалог с Полша за историческите спорове, Туск настоява за признаване на истината
Космическо съперничество: Русия срещу SpaceX започва с провал
преди 8 години Летище Столица трябва да се концесионира час по-скоро. Всички останали летища отдавна бяха концесионирани, само в столицата все още се бавят. С тези пари може да се оправи положението на БДЖ за момента и да се модернизира, защото реално БДЖ е на нивото в което го направи комунизма през 80-те години, че и по-зле защото състава се амортизира за 30г. преход. отговор Сигнализирай за неуместен коментар