Интерес към електромобилите има, но не е лесно този пазар да се развива. Проблемът по-скоро е в това, че хорта не знаят какво представляват електроавтомобилите и какви са ползите от използването им. Това каза Стефан Спасов, изпълнителен директор на „еМобилити Интернешънъл“ и "УАБ Райд Шеър" в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
В момента имаме около 100 точки за зареждане в цялата страна, като целта ни е да имаме национално покритие, което вече сме постигнали, като за съжаление нямаме реална конкуренция в България. Ние имаме единствената инфраструктура, която е интегрирана в една умна платформа, която управлява всички зарядни станции, обясни още той.
„за да развиваме такъв тип бизнес, трябва да подходим малко по-комплексно. Не можем да подходим само с развиване на мрежата на зарядните станции или на бизнеса с автомобилите. Трябва да покрием целия спектър в тази индустрия и по тази причина даваме на оперативен лизинг под наем тези автомобили на бизнес клиенти“, коментира още Спасов.
Вижте повече във видеото.


Оптимизмът може да удължи живота, показват изследвания
Идват бури и градушки: Къде ще бъде най-опасно?
Три станаха жертвите на катастрофата край Шумен
Осем пъти по-малко жители на воден режим в България спрямо същия период на миналата година
Емил Дечев с коментар за полетите на Пеевски и Атанасова
Пазарът на труда в САЩ губи инерция, но остава стабилен
Великолепната седморка стана жертва на AI пазарна ротация
Мощни бури в Китай взеха жертви и нанесоха щети на земеделието
Надценените имоти вече трудно се продават на охладения пазар у нас
Съдът разреши на Льо Пен да участва на изборите за президент на Франция
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
800 000 км без DPF и АdBlue - този стар дизелов VW Golf все още се движи
Рецептата Dnes: Особуко по милански
Исторически ден: Две държавни медии, близки до Орбан, замлъкнаха
Украйна е готова на безусловно прекратяване на огъня с Русия
Принц Хари и Елтън Джон загубиха делото срещу издателя на "Дейли мейл"