Премиерът Бойко Борисов, федералният канцлер на Австрия Себастиан Курц и председателят на Европейския съвет Доналд Туск проведоха среща преди символичното предаване на Председателството на Съвета на ЕС. Във фокуса на разговорите бяха поставени резултатите, постигнати по време на Българското председателство на ЕС и приоритетите на
Европейския съвет в следващите шест месеца, по които ще работи Австрийското председателство, съобщиха от правителствената информационна служба.
Борисов благодари за конструктивния диалог в Съвета, който даде възможност да се поднови вниманието върху балканския регион. „Даването на ясен хоризонт за започване на предприсъединителни преговори с Албания и Република Македония постави основите за перспективата на целия регион“, каза премиерът и подчерта, че срещата на върха за Западните Балкани в София е изиграла много важна роля в този процес.
Министър-председателят пожела успех на канцлера Курц с председателството и подчерта, че винаги може да разчита на председателя на Европейския съвет Доналд Туск.
Австрийското председателство продължава линията на Българското като акцентира върху три основни приоритета - сигурност и борба с нелегалната миграция, конкурентоспособност чрез дигитализация и перспектива за страните от Западните Балкани и Югоизточна Европа.


В "Чайка": Настръхнаха срещу нов строеж
Представителният духов оркестър на ВМС с три летни концерти във Варна
България ще бъде представена от трима бойци на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Какво време ни очаква в четвъртък?
Осъдиха бизнесдама, търгувала с бижута-менте на Златните
Тръмп постави Иран в центъра на разговорите в НАТО при закрити врата
Спадът на Nvidia с $1 трлн. връща оценката ѝ до нивата преди AI бума
Александър Стуб: Ще е по-рентабилно Украйна сама да прави Пейтриът
Александър Стуб: Украйна се нуждае от още системи Пейтриът
Латвия: Русия пробва всякакви провокации
Rolls-Royce показа седан за тези, които не търсят само скъпа кола
Производителите откриха тайно оръжие за улавяне на сетивата
Дилъри подготвят „анти-китайски“ план
Каква температура издържат автомобилните гуми?
Ford изтегля над 100 000 Mustang и Mach-E
На срещата Тръмп - Зеленски: САЩ дават лиценз на Украйна да прави "Пейтриът"
МВР задържа 75-годишен германец в района на Карнобат за педофилия
България ще бъде представена от трима бойци на KWU SENSHI Световната купа за аматьори
Как да подготвите дома си, преди да заминете на почивка в 10 стъпки
ДБ иска ефективно прилагане у нас на санкционните режими по "Магнитски"