Финансовият министър Владислав Горанов потвърди, че се е срещал с бизнесмена Васил Божков и са обсъждали хазартните закони. По-рано днес хазартния бос даде интервю от Дубай за bTV, в което посочи, че често се срещал и разговарял по телефона с Горанов.
„Не разбирам аргументите на г-н Божков за моята оставка“, каза министърът на финансите във връзка с призива на бизнесмена. Горанов направи изявлението си по време на брифинг в Народното събрание. Той е категоричен, че нито една от промените в хазартното законодателство, одобрена от ГЕРБ, не е била, за да облагодетелства някого.
„Аз не нося вина за това, че негови служители, заедно с членове на Комисията по хазарта, са прилагали грешно Закона за хазарта. Ако той е получил подобна консултация от мен да не плаща данъци, нека да го докаже, тогава аз ще понеса своята отговорност", заяви министърът, цитиран от Агенция „Фокус“.
На въпрос какъв сигнал подготвя Божков срещу него, Владислав Горанов заяви, че няма никакви притеснения. „Всичките ми разговори с него са били свързани с дейността му като един от големите собственици на хазартен бизнес в България", обясни той.
Горанов посочи, че и в момента Божков би могъл да заплати на държавата това, което не е заплатил навреме. „Независимо от опита за внушения аз нямам претенции към г-н Божков освен за едно. През всичките години, в които се е занимавал с хазартен бизнес, той или негови служители са нарушавали Закона за хазарта, като е декларирал и внасял по-малко такси", каза още Горанов.
Финансовият министър препоръча на „всеки бизнесмен, който има неуредени сметки с държавата“, да го направи, като по този начин ще си спести неудобството да бъде преследван от наказателните власти.


Тежка катастрофа със загинал край Карлово
Медицински хеликоптер е транспортирал мъж с черепно-мозъчна травма
Падение за Григор Димитров! Загуби на старта на "Чалънджър" от квалификант
Избран е изпълнител за доставка и монтаж на 40 подземни контейнера за битови отпадъци във Варна
Черно море II спечели с 3:0 дербито срещу Спартак II в Трета лига
Българите вече имат значително богатство, но не го използват за повече доходност
AI бумът вече оскъпява смартфони, чипове и центрове за данни
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 2
IEA: Петролните запази намаляват с рекордно темпо, част 1
Слънчевата енергия е толкова развита в Европа, че електроенергията се разхищава
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Премиерът свиква среща за овладяване на цените
Слънчево време днес, но на места ще превали
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
преди 5 години Българския народ иска Горанов,в затвора.Къде в нормалния свят бизнесмени и политици,ще си пишат смс,и неофициално,и последните ще са на свобода,че и нагли на всичкото отгоре.Горанов,подавай оставка и прокуратурата да се задейства. отговор Сигнализирай за неуместен коментар