Главният франчайзер на търговската марка Office 1 Superstore за България - Кооперация "Панда" - официално придоби всички права върху търговските марки от портфолиото на Office 1 Superstore. Сделката е сключена на 20 февруари 2018 г., съобщи купувачът.
Така от главен франчайзополучател за България Кооперация "Панда" става единствен собственик и представител на марките Office 1, Office 1 Superstore, Office 1 Superstore International и Office 1 e-shop за целия свят.
Преговорите по сделката за придобиването на правата са продължили повече от 12 месеца, а за подписването на договора, от Уест Палм Бийч, Флорида, лично е пристигнал президентът на Office 1 Superstore International Марк Бакаш.
В краткосрочен план от „Панда“ смятат да се фокусират върху доизграждането и пълната автоматизация на нов и модерен складово-логистичен център в Равно поле, който трябва да заработи с пълен капацитет през третото тримесечие на тази година.
Там ще могат да се поддържат значително по-големи наличности, като капацитетът на експедиция към клиентите ще се увеличи до 12 пъти. Това ще бъде и основното конкурентно предимство, казват новите собственици на марката.
„За изминалите 20 години успяхме да покажем на какво сме способни и да докажем, че българска компания може да изпревари по всички показатели бизнеси от цял свят“, коментира председателят на Кооперация "Панда" Елка Каменова-Цанкова.
Office 1 Superstore е международна търговска марка на франчайз верига магазини, специализирани в продажбата на канцеларски материали и офис оборудване. Брандът е познат в 22 държави по света, където работи с местни партньори франчайзополучатели.
Кооперация "Панда" притежава правата за ползване на търговската марка Office 1 Superstore за България от 1998 г., а от февруари 2018 г. е единствен собственик и представител на марката за целия свят. Днес в 42 града в цялата страна работят над 70 магазина на марката, а служителите са над 1000.


Керемедчиев: Видяхме признание, че договорът "Боташ" бил неизгоден за България
Костадинов: Радев е обещал на Турция магистрала "Черно море"
МТ: Регистрираните водни атракциони във Варна са 10
Отстраненият шеф на дирекция „Обществен ред“ във Варна обжалва уволнението си
Рюте обяви от Анкара три нови отбранителни инициативи на НАТО
Съдът разреши на Льо Пен да участва на изборите за президент на Франция
Красотата в рисковото финансиране
Ondas: Надпреварата във въоръжаването започна, част 2
Ondas: Надпреварата във въоръжаването започна, част 1
Красивата страна на AI: Скоростта, партньорствата и доверието
Черната кола харчи повече – ето защо
800 000 км без DPF и АdBlue - този стар дизелов VW Golf все още се движи
Електромобили със 130 км/ч: Топ 10 на моделите с най-голяма автономия
McLaren сбъдна мечтата на своя създател
Какво се поврежда най-често в колата при летните пътувания
Веско Ешкенази: ТАНГО Classic е програма, която разказва историята на тангото
Три са жертвите на АМ "Хемус", сред тях и дете