Борсовите индекси в азиатско-тихоокеанския регион напреднаха в днешната търговска сесия, за което допринесоха добри новини от японския корпоративен сектор. Те успяха да надделеят над отново набиращите сила спекулации за бъдещето на еврозоната, пише Bloomberg.
Регионалният индекс MSCI Asia Pacific напредна с 0,1 на сто до 138 пункта днес, като съотношението печеливши/губещи измежду компонентите му бе приблизително равно.
След поредица добри отчети и ръст на капитализацията на водещи компании като Sumimoto Heavy Industries и Toshiba, основният индекс на борсата в Токио – Nikkei 225, приключи с ръст от 0,3 на сто до 9 819 пункта. Отчетът на Sumimoto показа 27% по-висока от очакваната печалба, докато Toshiba обяви очаквания за рекордна печалба.
В Китай CSI 300 се повиши с 0,75 на сто до 3 153,22 пункта. Това се случи на фона на новия рекорд на китайския износ, който доведе и до ново поскъпване на местната валута. Според анализатори увеличаването на износа ще убеди властите в страната, че е редно да позволят на юана да поскъпне още.
Днес пазарите в Хонконг и Южна Корея останаха затворени. В Сингапур и Индонезия пък бичите настроения надделяха и водещите индекси на двата пазара напреднаха съответно с 0,8 и 0,3 на сто.


Подарък: „Синята зона“ няма да работи през целия уикенд за празника на Варна
Екстрадират варненец, пребил и опитал да удуши жена в Германия
Дара получи пожизнен семеен билет за музеите и археологическите обекти в Бургаско
Кючек и гюбеци под паметника на Асеневци в Търново взривиха социалните мрежи
Какво следва след победата на Фараж на частичните избори?
Фараж победи Граф Бинфейс на частичните избори в Клактън
Банкерите вече виждат сериозни пари в крипто - за останалите е крипто зима
Швеция проверява бюджета, за да гарантира правилното харчене на средствата
Т. Панайотов: Роботите ще поставят на изпитание социалния конструкт
Ferrari направи уникат с 1000 к.с.
Най-продаваният Opel в историята стана на 35 години
Ретро Lambo и Porsche от Louis Vuitton – най-големите хитове на Monterey Car Week
Никола Цолов ще тества болид от Формула 1 в края на месеца
Популярен аргумент срещу електромобилите беше разбит
Съдът остави в ареста бащата, пребил 5-годишното си дете
Ивелин Михайлов е завел дело срещу НС заради "Исторически парк"
От КНСБ категорични: Няма да се съгласим МРЗ да е 50% от основната
Нова тревога в Румъния: Дрон падна само на 5 км от границата с Украйна