Китайският производител на смартфони Xiaomi е избрал Citic Securities, Goldman Sachs и Morgan Stanley за партньори във връзка с предполагаемото му първично публично предлагане (IPO), пише IFR.
IPO-то ще бъде най-голямото в света за тази година, като ще оцени компанията на до 100 млрд. долара. Очаква се то да се случи в рамките на втората половина на годината, писа още Thomson Reuters.
Говорител на Xiaomi отказва да коментира въпроса.
Миналия месец производителят на смартфони каза на банкерите, че ще надмине целта си за продажбите за 2017 г. с до 18%, докато продължава да се радва на успехите на бизнеса си, които следват голямата експанзия и силната конкуренция от конкурентите от вътрешния ѝ пазар Oppo и Vivo.
Банкерите очакват печалбата на Xiaomi да нарасне значително през 2018 г., докато нейното възстановяване продължава. Те са казали на компанията, която през 2014 г. беше оценена на 46 млрд. долара, че оценка от 100 млрд. долара в рамките на първичното публично предлагане е напълно възможна.
Технологичният гигант ще добави още банки към IPO-то си с течение на времето, твърди IFR.
Листването най-вероятно ще се случи в Хонконг според IFR, като ще оглави серията от дългоочаквани първични публични предлагания на китайски компании в града тази година. Сред другите очаквания листвания са тези на Lufax и Ping An.


Военен хеликоптер се включи в спасителна акция на туристка под Мальовица
Седмичен хороскоп 24 август - 30 август 2026
253 доброволци са дарили кръв във Варна за седмица
Ветераните на Спартак спечелиха турнира в памет на Живко Господинов и Стефан Найденов
Откриха останки от дрон и на плажа край варненския квартал "Галата"
Apple трябва да се вслуша в урока от "очилата за перверзници" на Meta
Коя е всеотдайната сътрудничка на Тръмп, предизвикала остър спор във Вашингтон
Опитът на Бесент да укроти дълговите пазари съживи търговията с обезценка
Китай обмисля потенциална домакинство на срещата на върха на ООН за климата
Кои са ключовите фигури в Иран на фона на войната със САЩ и Израел
Шефът на Mercedes разкри как клиентите ще преминат на електромоболи
Колите на Volkswagen получават дигитален ключ чрез Samsung Wallet
Градска кола на старо за 10 000 евро – ето 4 добри варианта
Това е двигателят, който всички тунинг компании обожават
Електрическият камион на Tesla идва в Европа
Око-Флекс поведе Левски към разгром с 6:0 срещу Спартак Варна
В кадър: Пожар избухна между "Младост" и "Малинова долина"
Ще плащат, за да останат: Източният фланг на НАТО се бори за американските войски
Йотова към българите в Северна Македония: Няма да се отречем от вас