Управлението за федерален резерв (УФР) на САЩ обяви, че ще плати на Министерството на финансите малко по-малък дивидент за 2017 година, отколкото за 2016 година, като това се дължи на увеличението на лихвите, предадоха Асошиейтед прес и AFP.
По предварителна оценка за 2017 година УФР планира да внесе във федералния бюджет 80,2 млрд. долара, или с 11,7 млрд. долара (12,3 на сто) по-малко, отколкото през 2016 година.
Плащанията на УФР намаляват за втора поредна година, въпреки че остават три пъти по-високи от преди 2008 година, когато централната банка започна мащабното изкупуване на облигации.
След като покрие собствените си разходи, УФР прехвърля всяка година на Министерството на финансите останалите й средства, които се използват за понижаване на бюджетния дефицит.
Банката съобщи, че по-високите лихви, плащани на банките за техните резерви, са основна причина за намаляване на плащанията за правителството. Окончателната оценка ще бъде публикувана през март, но тя вероятно ще се различава слабо от обявените сега 80,2 млрд. долара.
(БТА)


Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Учени разработиха нов метод за откриване на извънземен живот
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Българската електроиндустрия губи позиции заради конкуренцията от Китай
Как Китай изгради чип екосистема, способна да оцелее без Запада
Могат ли първичните избори в Аляска да определят мнозинството в Сената?
Емисиите на облигации в Европа се завръщат с рекорден темп след ваканцията
Хол от Revolution за инвестициите във военния сектор
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
4 зодии ще са магнит за късмет в следващите 18 месеца
Рецепти с октопод, перфектни за остатъка от лятото
Хейдън Пенетиър била с патерици преди смъртта си