Американският гигант в онлайн търговията Amazon е отправил официална оферта за придобиването на 60% дял в индийския търговец на дребно Flipkart, обяви CNBC-TV18, позовавайки се на свои източници.
Освен това Amazon е предложила компенсация на стойност 2 млрд. долара, коментира още телевизионният канал. Офертата на Amazon вероятно ще е същата като тази на Walmart за придобиването на индийската фирма за онлайн търговия.
Инвеститорите и основателите на Flipkart подкрепят сделката с Walmart, а основателят Сашин Бансал съблдава окончателните преговори с компанията.
Amazon също търси неконкурентно споразумени с основателите на Flipkart.
През април Ройтерс писа, че Walmart вероятно ще успее да купи мажоритарен дял във Flipkart до края на юни.
Сделка с Flipkart би ожесточило битката между Walmart и Amazon за по-голям дял в индийския пазар на онлайн търговия, който според Morgan Stanley ще достигне 200 млрд. долара в рамките на десетилетие.
Глобалният екип на Walmart може да се отправи към Индия скоро за приключване на сделката, твърдят източниците.
Говорител на Walmart е отказал да коментира темата, докато Amazon е обяснила, че не коментира слухове и спекулации.
Flipkart не е отговорила веднага на запитванията по имейл.


Полша намали наполовина жертвите на пътя за 5 години, докато България гони рекорди по смърт в ЕС
Доктор предупреждава: Жегата натоварва сърцето!
Може ли недоволството в Русия да прерасне в революция?
Скритата цена на изкуствения интелект: центровете за данни изразходват много повече вода, отколкото показват отчетите
Българската икономика запазва растежа си, но бюджетът и инфлацията остават основни рискове
Унгария внася конституционен законопроект за отстраняване на президента
Жадната за енергия Азия вече извлича поуки от кризата в Иран
Lindt се насочва към най-слабото си тримесечие от 17 години
Напрежението в Ормуз пренасочва вниманието към пролива Малака
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Мондиал 26: С 3 гола за едно полувреме Мароко изхвърли Канада
Песков: Зеленски може да дойде в Москва за среща с Путин
Голям пожар на Халкидики, евакуират туристи
Костадинов: При Румен Радев думите и делата се разминават