Новините, свързани с дивидентната политика на компаниите, ще движат българския капиталов пазар през следващите 1-2 месеца. Това коментира икономистът Турхан Апдула в ефира на Bloomberg TV Bulgaria.
Новината, че "Албена" АД няма да разпределя тази година печалба под формата на дивидент изненада голяма част от инвеститорите предвид добрите финансови резултати на компанията.
По думите му другата изненадваща новина на БФБ е решението за увеличаване на капитала на Корадо АД.
Оборотът на Българската фондова борса (БФБ) през май миналата година достига 9,5 млн. лева, а към днешна дата - 27 млн. лева, с което е отчетено почти трикратно увеличение на фона на чувствително по-високата активност при сделките.
През следващите месеци до края на годината икономистът очаква сериозно повишение на оборотите и сключените сделки на БФБ.
Въпреки това той не вижда събитие, което е предвидимо и може да промени посоката на пазара до края на годината. "Ако такова нещо се случи, това ще е неочаквано", заяви той, като добави, че засега няма заявки за нови първични публични предлагания.


Киберексперт: Бомбените заплахи целят да изпитат устойчивостта на институциите
Започва изплащането на осъвременените пенсии
Мирчев пита: Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган договора с "Боташ"?
Вирусолог за бактериите по морето: Най-застрашени са хората с отслабена имунна система
Черно море играе три контроли тази седмица
Имотните сделки спадат рязко след спекулата покрай еврото, ипотеките растат
Maersk и Hapag-Lloyd обмислят завръщане по маршрута през Червено море
Защо Volkswagen има проблем — и каква може да е следващата стъпка
Как Испания изпревари Южна Корея, без да разчита на изкуствения интелект
Петролът поскъпва след нови удари по кораби в Ормузкия проток
Камион почиства пътища в Китай с 80 км/ч
Следващото Bentley ще бъде само на ток и ще се казва Torcal
Какво ни казват странните шумове от колата
Непознатата Гърция 3: Янина и Додона
Първият електрически мотоциклет на Honda навлиза на европейския пазар
В планините е ясно, слънчево и тихо, чудесно за туризъм
Говори свидетел за трагедията с АТВ в Слънчев бряг
Каспаров: Краят на войната в Украйна ще означава край на режима на Путин
Готово ли е родното образование да интегрира ефективно AI?
преди 9 години Здравей Императоре, мисля че се запознахме на ОСА на Софарма Трейдинг миналата година.Този фъфло съм аз, да дивидентната доходност падна, но като гледаме как се вдигнаха цените от септември-октомври 2016 г. насам е нормално това. Като цяло, аз така мога да обясня по-ниската дивидентната доходност, замени се с капиталова. Аз лично направих ръст 26% капиталова за същия период(портфейла съм си го пускал в темата за това) без реално да съм трейдвал активно, купих набелязаните компании и гледам само как растат(тук таме падат, но като цяло са много високи). След като минат ОСА и правото да придобиеш дивидент, цените ще паднат малко, идеално време за малко спекулация. Миналата година юли след дивидента Атерата падна до 1.91 лвНе съм най-големият експерт на тема БФБ, но благодаря на Блуумбърг тв, че канят и такива като мен, а не само дежурните коментатори. отговор Сигнализирай за неуместен коментар