Хиляди хора излязоха отново вчера вечерта по улиците на няколко града в Турция. Това е трета поредна нощ на недоволство, а гражданите протестират срещу резултатите от провелия се в неделя референдум, съгласно който правомощията на президента Реджеп Тайип Ердоган ще бъдат значително увеличени. Това съобщи БТА, като се позова на ДПА.
Протестни акции бяха организирани в Истанбул, в столицата Анкара, в Измир, в Ескишехир и други градове в страната.
В истанбулския квартал Бешикташ демонстрантите скандираха "разбойник, убиец, Ердоган" и обвиниха Висшата избирателна комисия в партийни пристрастия.
Те критикуват решението на комисията от деня на референдума да определи за валидни бюлетините, на които не са били поставени необходимите печати.
Припомняме, че по информация на Ройтерс основната опозиционна партия в Турция внесе вчера искане във Висшата избирателна комисия за анулиране на резултатите от референдума.
Основното възражение е, че огромен брой бюлетини в подкрепа на Ердоган са без официален печат от избирателната комисия.
Всички партии от опозицията обвиняват Висшата избирателна комисия, че не е отчела многобройните нарушения и е приела за валидни огромен брой неподпечатани бюлетини за валидни. Подозренията на опозиционерите са, че те може да са добавени в урните.
Европейската комисия също призова за проверка на вота. Според резултатите от преброяването над 51% са гласувалите с "Да", а близо 49 на сто са гласували против.


За първи път у нас отгледаха пъстърва в Черно море, рибата съжителства с миди край Каварна
Приходната агенция установи нарушения в 100 обекта по Черноморието
Скулпторът Ангел Атанасов изследва пространството в нова изложба във Варна
Костадинов: "Възраждане" са в Иран за погребението на Али Хаменей
Велислав Величков: Обвинението срещу кмета на Варна е пълен провал на прокуратурата
Спадът на инфлацията раздели ЕЦБ за следващото решение по лихвите
AI фабриките създават нови печеливши и губещи в енергийното оборудване
Великобритания настоява за участие в заседания на ЕС, Брюксел се противопоставя
Иран започна поклонението за Али Хаменей, очакват се до 20 милиона присъстващи
Путин заяви, че Русия вече контролира изцяло Луганска област
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Chery заменя целия автомобил, ако батерията се запали
11 коли с най-голям потенциал да се превърнат в класики
Медицинският Mercedes C 32 AMG отбелязва юбилей
Ferrari 550 с атмосферен V12 се завръща в нов вариант
В "Административна кома" изпадна сграда в центъра на Стара Загора
Предимно слънчево, със слаб вятър и температури до 30° ще е утре
Новият председател на СДС е Илия Лазаров
Повдигнаха обвинения на директора на ВиК-Бургас и на негов служител
преди 9 години Огромен брой бюлетини в подкрепа на Ердоган са без официален печат от избирателната комисия.И това нищожество Ердоган смее да говори за честност, демокрация, морал и ислямски ценности. Жалка, нищожна гнида! отговор Сигнализирай за неуместен коментар