Президентът на Украйна Петро Порошенко е подписал закон, с който се легализират чуждестранните военни наемници в страната, съобщава руската информационна агенция ТАСС, като се позовава на съобщение на Върховната рада на Украйна.
Украинският парламент прие закона още в началото на октомври с 229 гласа „за“ при минимално изискуеми 226 гласа, припомня агенцията.
Целта на закона е да повиши боеспособността на украинската армия и да подобри уменията на украинските военни, както и да намали разходите заради боевете в източните региони.
Украинските депутати са убедени, че с осигуряването на законова възможност чужденци да служат в украинската армия страната ще изгради по-боеспособни, опитни и мотивирани военни единици, посочва се в съобщението на парламента.
В съобщението се подчертава, че в резултат на приетите текстове ще се намали необходимостта от мобилизиране на гражданите на Украйна и ще се намалят разходите за различните плащания на бойците, хората с увреждания и семействата им.
По-рано Върховната рада на Украйна прие законови поправки, с които опрости процедурата за даване на гражданство на чужденци, които служат в армията на страната. Необходимият срок за пребиваване в страната беше намален от пет на три години за чуждестранните военнослужещи.
Чуждите военни, които са получили държавни награди, няма нужда да владеят украински език и да доказват, че разполагат с достатъчно средства, за да се издържат в страната, за да получат гражданство.
Все пак Киев продължава да не допуска двойно гражданство и ще изисква и от чуждестранните военнослужещи, които кандидатстват за украински паспорт, доказателство, че са се отказали от другото си гражданство.


Българска доминация на 37-ия международен турнир по тенис на маса „Млади надежди“
Издирват българка, изчезнала във Франция
Цената на моторното масло скочи
Варна отбелязва Международния ден на подводното културно наследство с филм
Полковник е новият заместник-министър на здравеопазването
Unitree Robotics скочи с 629% след IPO в Шанхай за 904 милиона долара
Разпродажбата при чиповете достигна Азия, облигациите се стабилизират
Meta бе обвинена в съда, че е пристрастявала деца към Facebook и Instagram
Защо мирът е по-опасен от войната за новите лидери на Иран
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Първото Lamborghini с V12 не е кола или трактор
Отровени са пет лешояда в Национален парк „Централен Балкан“
Почина Франк Биърд, барабанистът на ZZ Top
Орден "Стара планина" за Нешка Робева
Променя се движението по „Струма" и „Тракия"
Студеният фронт се изтегля на изток, жегата остава
преди 10 години От ИДИЛ вече са готови. Вкарайте си този таралеж в гащите. отговор Сигнализирай за неуместен коментар