Русия и Катар обсъждат проекти на стойност 12 млрд. долара, коментира руският енергиен министър Александър Новак по време на свое посещение в Доха, става ясно от съобщение на пресцентъра на Министерството на енергетиката на Русия.
Сред перспективните области, в които си сътрудничат двете страни, са енергетиката, геологията, промишлеността и селското стопанство, както и информационните технологии, коментира още Новак при откриването на бизнес форум.
В делегацията, водена от Новак в катарската столица, участват представители на "Газпром", "Росатом", както и "Русал".
"През 2016 година стокообменът между Русия и Катар на практика се удвои и достигна до 58,9 млн. долара", каза още Новак. Според него дори и в условията на волатилността на енергийните пазари икономическите отношения между двете страни продължават да се развиват.
Търговските отношения между Русия и Катар не са значими като обем, но пък имат голям потенциал, категоричен е руският министър.
Катарският инвестиционен фонд Qatar Investment Authority участва в една от крупните сделки в енергийната сфера през последните месеци - продажбата на 19,5% от капитала на "Роснефт". За покупката катарският фонд и Glencore платиха общо 11 млрд. евро.


Три станаха жертвите на катастрофата край Шумен
Осем пъти по-малко жители на воден режим в България спрямо същия период на миналата година
Емил Дечев с коментар за полетите на Пеевски и Атанасова
МВР събра над 6 млн. евро от глоби
Имаме едно от най-чистите морета в Европа
Мощни бури в Китай взеха жертви и нанесоха щети на земеделието
Надценените имоти вече трудно се продават на охладения пазар у нас
Съдът разреши на Льо Пен да участва на изборите за президент на Франция
Красотата в рисковото финансиране
Ondas: Надпреварата във въоръжаването започна, част 2
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
800 000 км без DPF и АdBlue - този стар дизелов VW Golf все още се движи
Електромобили със 130 км/ч: Топ 10 на моделите с най-голяма автономия
Международният фест "Срещу течението" превръща Копривщица в нов дом на авторското кино
Времето утре: До обяд жега, после валежи с гръмотевици
Европейският парламент няма да снеме имунитета на Илхан Кючюк
Свободната зона на плажа трябва да е минимум 50%, но я има само на хартия
Марин Льо Пен бе осъдена на три години условно по делото за евросредствата