Руското министерство на финансите ще заложи цена на петрола от 40 долара за барел в проекта за бюджет за 2017 година. За това съобщи зам.-министърът на финансите на страната Алексей Лавров, цитиран от ТАСС.
По-рано и първият вицепремиер на Русия Аркадий Дворкович коментира, че при своите изчисления правителството работи при цена на петрола от 40 долара за барел и не мисли, че има основание за промяна.
Цената на петрола се повиши над нивото от около 40 долара за барел в последните месеци. Самият министър на икономическото развитие на Русия Алексей Улюкаев прогнозира, че нивото й средно за годината ще бъде около 42 долара за барел и едва ли ще намалява в периода 2017 – 2019 година.
Другият зам.-министър на финансите на Русия Максим Орешкин коментира, че при изработването на бюджета трябва да се търси консервативната оценка за цената на петрола.
Според анализатори цена на петрола над 50 долара за барел ще насърчи инвестициите в руския енергиен сектор.
Цената на петрола можете да следите тук


Без ток във Варна на 18 май 2026
Времето във Варна на 18 май 2026
Честваме паметта на светите девици от Анкира
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
AI ще наклони везните на пазара на труда към по-възрастните работници
Руската военновременна икономика се свива за първи път от 2023 г.
Цената на петрола се покачва след подновените заплахи на Тръмп
Търговците на облигации очакват промяна към нова ера на по-висока доходност
Китайската икономика се забавя рязко, инвестициите възобновяват спада
Индустрията се готви за това криза: маслата за суперколи свършват до месец
Нова технология на Porsche се справя без проблем с Евро 7
Как Tiptronic промени представата за управление на автоматика
Америка иска забрана на китайските коли, докато нейните се движат с китайски части
Четири коли, които изпревариха времето си
Круизният кораб със заразени от хантавирус ще акостира в Ротердам
Десет убити при стрелба в дом в Мексико
Куба готова за война със САЩ
Радев тръгва на първо задгранично посещение като премиер
Нова трамвайна линия в София от днес