Европейските индекси записаха разнопосочни движения в сряда след новините за полицейската операция в Париж, при която бяха арестувани 7 души и най-малко двама загинаха.
Паневропейският индекс STOXX 600 се понижи с над 0,1%, като повечето сектори затвориха на негативна територия.
Също в сряда Air France съобщи, че два полета за Париж са били отклонени след анонимни заплахи и са кацнали успешно.
Акциите на Air France-KLM приключиха търговията с понижение от 0,5%. Други компании от туристическия сектор като френската хотелска верига Accor и авиокомпаниите Easyjet и IAG също попаднаха под натиск по време на сесията и книжата им поевтиняха.
Луксозният сектор също усети последствията от атентатите в Париж заради опасенията как те ще се отразят върху посещенията на френската столица, която е ключова дестинация за купувачите на луксозни стоки. Акциите на LVMH, Luxottica и Pandora загубиха по над 1% от цените си. Собственикът на Gucci Kering и Swatch обаче записаха леки повишения.
Френският индекс CAC 40 се понижи с 0,6% в сряда, а британският FTSE 100 и германският DAX почти не записаха изменения.


Нови натриеви батерии правят свалят цените на електромобилите
Три нови попълнения в Аксаково преди първия шампионатен мач
Не е само София, световноизвестен италиански град забрани велосипедите
Младите огнеборци от ОДК-Варна станаха европейски вицешампиони на първенство в Чехия
219 пияни и дрогирани водачи спипа КАТ за седмица
Неволята кара Германия да загърби безрисковата си финансова култура
Съпротивата срещу центровете за данни вече влияе върху прогнозите на Уолстрийт
Нов ензим може да изтрие десетилетия молекулярно увреждане от тъканите
Tesla, Leapmotor и Xiaomi изтеглят 4 млн. коли в Китай заради опасни дръжки
Седмицата в развитие: Минималната заплата, АЕЦ „Козлодуй“ и пазарите
BMW готви най-мощния спорт турър на планетата
Отказ на спирачките прати кола на дъното на басейн
Чешка хиперкола подобри рекорд на Pagani Huayra
Популярна верига супермаркети ограничи достъпа на електромобили
Geely ще връща услугата, като помага на европейците да правят автомобили
КЗП не видя необосновано високи цени по родните плажове
Митничари откриха 646 вейпа и близо 13 литра течност за пушене
39 градуса на сянка е измерена днес в Русе
Черно море удари Дунав с два гола в продължението