Зърненият баланс на страната е осигурен, няма място за паника, каза заместник-министърът на земеделието и храните Светлана Боянова след редовното заседание на Консултативния съвет по зърното.
По думите й страната ни е обезпечена със зърно както за хляб, така и за семена и фураж, предаде БТА. Произведеното количество пшеница тази година е около 3,6-3,7 млн. тона, като средният добив е 340-350 кг от декар.
Според Светлана Боянова на световните пазари има голямо раздвижване на цените на зърното и България ще следва цените на международните пазари, което ще бъде определящо за цената на хляба в страната.
Председателят на Софийската стокова борса Васил Симов смята, че сега е моментът българските производители да изнесат на добра цена пшеница, тъй като Русия и Украйна са спрели износа си.


Кои са най-опасните коли на пътя? Вижте какво показва ново проучване
ФК Аксаково приема Черноломец за контрола в събота
Приключи жътвата на ечемика в Добричко
Показват „Реликвите на Калиакра“ във Варна
Новите правила за изкуствения интелект в ЕС влизат в сила от 2 август
Как климатичните промени водят до по-чести огромни пожари в Европа
Иън Пармитър: Президентът Тръмп търси победи
Щ. Ножаров: Пенсионна реформа ще спести на държавата почти 500 млн. евро
Фабричната активност в Китай се сви за първи път от 5 месеца
Джейн Харман: Украйна е огромна мишена за Русия
Звезда от Top Gear отнесе две големи глоби за превишена скорост
Летящо колело размаза кола на магистрала
Властите в Лондон поискаха 1 милиард лири от водещи производители
Hyundai Tucson остава без дизел и ръчни скорости
Renault Mеgane RS на президента на Франция трупа глоби по пътищата
Много хубави новини ще зарадват 4 зодии
6 японски навика за здраве и дълголетие
ЦСКА 1948 победи с 2:1 Арда
5 начина, по които завистта ни вреди
Мадагаскарската пролет се превърна в руска зима: от народен бунт до военна хунта с подкрепа от Кремъл