Line, едно от най-популярните мобилни приложения за изпращане на съобщения в Азия, направи първото си придобиване, пише Wall Street Journal.
Базираната в Токио компания, която е подразделение на южнокорейската интернет фирма Naver, обяви в четвъртък, че купува приложението за стрийминг на музика MixRadio от неговия сегашен собственик Microsoft.
Финансовите параметри на сделката не са разкрити. Говорителят на Line заяви, че това е първия път, в който компанията придобива друга фирма.
Фокусът на Line върху музиката е част от стратегията ѝ за изграждане на едно място за комуникация, търговия и забавление. Приложението вече е свързано с редица услуги, включително игри и онлайн продажби, а сега компанията се подготвя да пусне собствена стрийминг услуга, наречена Line Music.
Засега не е ясно дали Line Music и MixRadio ще работят заедно или ще споделят технологични и други ресурси. Line обмисля дали те да бъдат напълно отделни услуги, коментира говорителят на компанията.
Миналата седмица Line създаде джойнт венчър, наречен Line Music, заедно с японската звукозаписна компания Avex Digital и Sony Music Entertainment. Фирмата твърди, че ще разкрие повече детайли за Line Music по-късно. През октомври пък обяви, че планира тази година да пусне услугата.
Line има потребители в много части на света, но основните ѝ пазари са Япония, Тайван, Тайланд и Индонезия. Ръководството на компанията заяви, че иска да превърне приложението в място за различни мобилни услуги, не само в Япония, но и по целия свят.
Но за да постигне това, тя трябва да се пребори с жестоката конкуренция от страна на други азиатски мобилни приложения за изпращане на съобщения като WeChat, която е собственост на интернет гиганта Tencent Holdings.
WeChat, която има 486 млн. активни потребители предимно в Китай, също е интегрирала мобилни игри, онлайн продажби и други услуги в приложението си. Някои от новите предложения на Line, които бяха разкрити през октомври, включват мобилни плащания и възможност за извикване на такси. Те обаче са близки до тези, които WeChat вече предлага в Китай.


Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
Рекордно топлото Средиземно море заплашва Европа с мощни и продължителни бури
Иран набелязал ли е България: какво знаем за потенциалните цели и може ли „Безмер“ да бъде ударена
Сушилня или простор на балкона: Какво предпочитат българите?
Могат ли първичните избори в Аляска да определят мнозинството в Сената?
Емисиите на облигации в Европа се завръщат с рекорден темп след ваканцията
Хол от Revolution за инвестициите във военния сектор
Цените на жилищата във Великобритания спаднаха за първи път тази година
SK Hynix обяви обратно изкупуване на акции за $29 млрд.
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Тревога: Милиони автомобили рискуват да се самозапалят, докато са паркирани
Половината нови коли с безключов достъп се крадат за секунди
Китайска гума значително намалява разхода на гориво
Романтично лято за Ким Кардашяин и Луис Хамилтън
Тръмп заяви, че планира да се срещне с Ким Чен-ун
Единственият брадат лешояд в България е сред жертвите на предполагаемо отравяне (СНИМКИ)
Ивайло Мирчев: Вместо неясни мерки за Безмер, правителството да търси подкрепа от НАТО