Първият договор със звукозаписна компания на Beatles бе продаден на търг в Ню Йорк за сумата от 75 000 долара, съобщава ВВС.
В резултат на договора от 1961 г. се появява сингъла My Bonnie, рокендрол версия на детска песничка.
Той е издаден докато групата все още се казва Tony Sheridan and the Beat Brothers, но привлича вниманието на Браян Епщайн, който става мениджър на бандата.
Договорът от шест страници е продаден от фонд на германеца Уве Блашке, колекционер на предмети, свързани с Beatles, починал през 2010 г.
В началото на 60-те години на миналия век Beatles редовно свирят в нощни клубове в германския град Хамбург, където е подписан и договорът. Бандата подгрява британския изпълнител Тони Шеридан в клуба Top Ten Club в Хамбург по същото време.
Договорът включва подписите на Джон Ленън, Пол Маккартни, Джордж Харисън и барабаниста Пийт Бест, който по-късно е заменен от Ринго Стар.
„Ако не бяха прекарали известно време в Хамбург, нямаше да се превърнат в музикалната сила, която бяха“, заяви Дийн Хармейър, директор в Heritage Auctions, аукционната къща, продала договора.
„Ако не бяха записали My Bonnie, може би никога нямаше да привлекат вниманието на Браян Епщайн“.
Сингълът My Bonnie е пуснат на пазара само в Германия.
През следващата година с Браян Епщайн като техен мениджър Beatles записват Love Me Do, която се превръща в първия им хит с това име на групата.


Тенисистът Иван Иванов е финалист в наградите за най-добър млад спортист на Европа
Фестивалният и конгресен център във Варна празнува 40-годишен юбилей с концерт на Миро
От КНСБ очакват спад при цените на храните след взетите мерки
Акция по кръводаряване днес в кв. "Владиславово"
Ето къде няма вода във Варна днес
Колективното инвестиране отваря пътя към премиум сегмента на имотния пазар
Свръхпроизводство в Европа и скъпи консумативи притискат млечния сектор
Китай събира великите сили, а САЩ търсят пауза в Близкия изток
Пентагонът потвърди, че намалява броя на армейските бригади в Европа
Производителите на чипове за памет не са и чували за войната с Иран
Новото чудовище на AMG има 1169 коня и се зарежда по-бързо от смартфон
Най-евтината Skoda на ток - 26 000 евро и до 440 км пробег
Невидима технология променя колите на Mazda на пътя
Stellantis превръща популярни модели в кей-карс в японски стил
Volvo приключи завинаги с производството на ДВГ
Кутев за промените в правилника на НС: Не искаме да ограничаваме опозицията
Литературният хит "Тео от Голдън" излиза на български
Радев разговарял с Тръмп и Хегсет, военните самолети на САЩ може и да останат на летище София
Мъж загина при тежка катастрофа в Ямболско
Съдът присъди 15 000 евро на Биляна Петрова за унижения и лоши условия в ареста