Най-големият китайски конгломерат в сектора на имотите - Dalian Wanda Commercial Properties Co Ltd, съобщи, че спира инвестициите и строителството в малките градове на страната заради свръхпредлагането, съобщава Ройтерс.
Имотното подразделение на Dalian Wanda Group – конгломератът, притежаван от най-богатия китаец Уан Дзиенлин, обяви, че ще прекрати покупките на земя в тези градове.
„В трето- и четвъртостепенните градове, въпреки подобренията заради стимулите на правителството, пазарът на имоти се изправя пред трудното предизвикателство да се справи с огромните запаси“, коментира президентът на компанията Ки Дзие по време на пресконференция, на която бяха представени финансовите резултати на дружеството.
Строителната компания обяви, че печалбата ѝ е нараснала с почти 15 на сто до 17 млрд. юана (2,61 млрд. долара) през 2015 г. - първата година от изпълнението на новата стратегия, която предвижда търсене на външни инвестиции за строителство на шопинг центрове.
Дружеството отчете, че почти две трети от договорите за продажби са сключени във водещите градове. За тази година строителят очаква 39% спад на продажбите до 100 млрд. юана, като фокусът ще е върху управлението на жилищните имоти за продажба и отдаване под наем.
Wanda смята да открие през тази година 50 нови шопинг центъра. Към края на миналата година броят им достига 133.
Информационната агенция припомня, че през миналата година разходите за обезценки на компанията скочиха повече от 17 пъти до 1,1 млрд. юана, което тогава беше обяснено със срива на пазара на имоти в малките градове.


Как думата "бангаранга" навлезе в българския език
Делото „Мъск срещу Алтман“ доказа, че изкуственият интелект е в грешните ръце
Ситуацията за Путин в Украйна е критична, но не и до степен да го откаже
Рейтингът на Доналд Тръмп се срина до най-ниското си ниво
ПБ: Ще опитаме да намерим финансиране за домакинството на „Евровизия” през 2027 г.
Васил Велев: Може да са нужни по-болезнени мерки за свеждане на дефицита до 3%
Икономически сътресения заплашват най-уязвимите азиатски икономики
Носимите устройства с AI навлизат все повече в прогнозната медицина
Пентагонът тества украински дронове и системи за радиоелектронна борба
Книгата на Тео Бейкър Как да управляваш света, част 2
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
Украйна откри модерни антизаглушаващи антени върху руски дронове "Гербер"
На ръба: 10 издайнически признака, че някой е дълбоко нещастен
15 модни трика, които всяка жена трябва да знае
АИКБ: Неясни икономически критерии се оставят за бъдещ подзаконов акт