Цените на петрола се понижиха за втора поредна сесия в петък. Американският лек суров петрол WTI поевтиня с 2,5% до 45,77 долара за барел. По-рано в петък цената се понижи до 45,54 долара, което беше най-ниското ниво от 13 юли насам.
Европейският бенчмарк Брент с доставка септември записа спад също от 2,5 на сто до 48,06 долара за барел, след като по-рано се понижи до едноседмично дъно при 47,81 долара за барел.
Резките спадове в петък изтриха натрупаните предишните сесии печалби. За седмицата загубата при WTI е 1,7 на сто, а при Брентът – около 1,8 на сто.
Пониженията през последния ден от седмицата дойдоха, след като компанията PetroLogistics, която следи движението на петролните танкери, заяви, че добивът в ОПЕК предстои да се увеличи със 145 хил. барела дневно през юли спрямо предходния месец.
Това увеличение в предлагането би повишило добива над 33 млн. барела дневно и се дължи основно на ръст в продукцията на Саудитска Арабия, Обединените Арабски Емирства и Нигерия.
В понеделник има среща на страни от ОПЕК и Русия, които ще обсъждат спазването на споразумението за свиване на добива.
Пазарите очакват министрите, които ще присъстват на срещата, да препоръчат поддържане на политиката за ограничаване на добива на текущите му нива. По всяка вероятност ще се направят и опити в сделката да бъдат включени Нигерия и Либия, тъй като те възстановиха част от добива си през последно време.
Междувременно в петък компанията за услуги в нефтената индустрия Baker Hughes съобщи, че нефтените платформи в САЩ са намалели с една до 764 миналата седмица.
Още новини и анализи за петролния пазар четете тук.


Радев: Умишлените пожари са много по-малко у нас, имаме 5 вертолета и Спартан за гасене
Ето къде няма вода във Варна днес
Турските рибари очакват богат улов на паламуд и хамсия от началото на септември
Министърът на туризма: Имаме проблем, губим туристи
Бивш офицер уби и разфасова 27-годишен мъж в Съединение
Борбата с българската олигархия може да остане само една мечта
Oakley Capital придобива мажоритарен дял в българската Graphwise
Високите приходи на българските рудници прикриват застой в добивите
Иран обмисля потенциални цели в Европа, ако Тръмп ескалира войната
Уволненият министър на отбраната на Украйна призова за избори по време на война
Китайски гиганти пренасят спора си в Европа
Близо милион автомобила са изтеглени по странна причина
Brabus махна покрива на най-дивото си творение с V12
Погребан от земетресение Mercedes 280 TE беше продаден 252 000 долара
Какво означава грешка P0744?
Предупреждение към Русия: 50 самолета на НАТО кръжаха с часове над Калининград ВИДЕО
Графа продължава лятното си турне със София и Черноморието
В Слънчев бряг: продавач скочи на инспектори от НАП и избяга с касовия апарат
Би било изненада Илияна Йотова да спечели президентските избори на първи тур
След 5 години: Левски и генералният спонсор Palms Bet се разделят на 28 август (ВИДЕО)