Австрийският строителен предприемач Atrium European Real Estate Ltd има намерение да придобие търговски центрове в Полша и Чехия в следващите шест месеца, преди цените на бизнес имотите отново да започнат да растат.
Компанията, известна по-рано като Meinl European Land, бе прекръстена след придобиването си от израелската група за имоти Gazit-Globe и щатския инвеститор CPI Capital Partners Europe за 800 млн. евро.
В България фондът смята да построи мол в кв. „Малинова долина “ в южната част на столицата, като планираната инвестиция е в размер на 168 млн. евро.
Atrium е вторият най-голям строителен предприемач по пазарна капитализация в Австрия и по думите на изпълнителния директор Рейчъл Левайн компанията разполага с достатъчно кеш за големи сделки. Към края на март парите и паричните еквиваленти на компанията възлизат на 1,05 млрд. евро.
Според Левайн в момента предлагането на пазара не е голямо. По думите й моловете ще бъдат купени от един продавач, предава Bloomberg.


Зам.-министърът на правосъдието и директорът на ГДИН провериха условията в местата за лишаване от свобода във Варна
Митрофанова: Новото българско правителство засега е готово само устно да подобри отношенията с Русия
Над 100 тона отпадъци събрани във Варна по време на кампанията „Да изчистим България заедно“
В сила е пропускателен режим по алеите "Дамба" и "Двореца" в Балчик
Киселова: Докладът на ДАНС за Баба Алино съдържаше информация, засягаща националната сигурност
Сметките за AI са по-високи от всякога, а моментът за плащане наближава
САЩ и Израел не могат да скрият различията си за Иран
SpaceX, Anthropic, OpenAI ще прoменят историята за IPO на гигантски компании
Петролът тръгна нагоре след новите удари на САЩ срещу Иран
Пригответе се за потоп от петрол веднага щом Ормузкият проток отвори отново
Гениално или ексцентрично - „циклопското око“ на Citroen
Volkswagen премахва част от екстрите в колите
Два напомпани хечбека унижиха Lamborghini Revuelto
Една грешка създаде златните джанти на Subaru
Изкуственият интелект на TikTok вече е в 7 милиона коли
Заплахи и натиск над пострадали при катастрофата на "Челопешко шосе“
Асен Василев: Свръхдефицитът за 2026 г. е наложен превантивно
Мъж е убит при бомбен атентат в Москва, смята се, че е висш военен
Управителят на НЗОК д-р Петко Стефановски подаде оставка