“13 фирми са купили документи за участие в обществената поръчка за изграждането на електронна система на общината”, каза кметът на София Йорданка Фандъкова, предаде БТА. Стратегията за изграждане на т. нар. електронна община е приета през 2009 г. от Столичния общински съвет (СОС), припомни Фандъкова.
Преди дни кандидатът на Синята коалиция за кмет на София Прошко Прошков разкритикува общината и градоночалника за обявената поръчка с мотива, че това е повод за поредно харчене на още 3 млн. лева. По думите му столичната община вече е сключила договор за близо 4 млн. лева за консултантски услуги по този въпрос.
По повод обвиненията за липса на прозрачност при обявяването на поръчката за електронната община Йорданка Фандъкова днес обясни, че има компетентни органи, има и възможности за обжалване в Комисията за защита на конкуренцията.


Мачовете по ТВ днес (14 август)
Без ток във Варна на 14 август 2026
Времето във Варна на 14 август 2026
Латвия свали дрон във въздушното си пространство, Финландия ограничи движението в части от Балтийско море
Честваме предпразненството на Успение Богородично
Унгария поставя под съмнение разширяването на АЕЦ след ниските нива на Дунав
За петролния пазар, Ормузкият проток не е затворен
Потайните чистки на Си родиха пазар на слухове кой е следващата жертва
САЩ ще представят план за "икономическа изолация" за Иран следващата седмица
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
BYD готви суперкола за рекорд на „Нюрбургринг“
Porsche се отказва от основния си електрически модел
Шофьори борят новите технологии с тиксо и стари автомобили
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Взрив уби трима в мол в Кайро
Пожари достигнаха плажовете на Хърватия
Тръмп налага до 100% мита върху вноса на дронове