България не плати в уговорените срокове вноската си по проекта за петролопровода „Бургас-Александруполис“, е коментирал днес вицепрезидентът на „Транснефт“ (една от трите руски компании с общ дял в проекта от 51%) Михаил Барков, цитиран от РИА Новости.
България и Гърция са с дялове в проекта от по 24,5%.
Барков посочва, че дългът на България е 6 млн. евро. По думите му, крайният срок на плащането вече неведнъж е отлаган.
През февруари акционерите в проекта „Бургас-Александруполис“ (Русия, България и Гърция) се договориха България да плати дължимата по проекта сума до 20 март, отбелязва зам.-шефът на руската компания.
По думите на Барков, „българската страна не е превела дължимата сума, позовавайки се на процедурни спънки“. „Ние (руският акционер) сме заделили допълнителни средства по „Бургас-Александруполис“, които биха стигнали да кажем до юни“, допълва вицепрезидентът на „Транснефт“.


Спортът по ТВ днес (12 юли)
Виц на деня - 12 юли
Времето във Варна на 12 юли 2026
Двама убити при стрелба в Торонто
Честваме паметта на св. Паисий Светогорец
LOL моментът на инженера на OpenAI в основата на делото на Apple
Розовите прогнози за акциите сега се изправят пред теста на отчетите
САЩ започват нови удари срещу Иран, след като Техеран затвори Ормузкия проток
Big Tech удвои дълговото си натоварване до $350 милиарда в разходи за AI
Китайски тестове на ICBM сa новата тревожна реалност в Тихия океан
Continental улеснява максимално маневрирането с ремарке
Не може да бъде: Ducati направи ендуро мотоциклет
Европа слага край и на евтините китайски гуми
10-те най-големи производителя на батерии в света
Duster се превърна в малък Patrol
Кола потегли без шофьора и затисна малко момченце
Утре ще бъде поклонението пред космонавта Александър Александров