„Държа да подчертая, че ние не бихме подкрепили широкомащабни икономически санкции (срещу Русия) преди оценка на въздействието, тъй като нашите оценки показват, че ние ще бъдем между страните, които ще бъдат най-сериозно засегнати“, каза министър-председателят Пламен Орешарски преди заседанието на Европейския съвет в Брюксел в отговор на журналистически въпрос за евентуални икономически санкции спрямо Русия.
Според него ако евентуално се отиде към санкции, би следвало да се обсъдят и компенсаторни механизми.
Аз съм песимист по отношение на възможността да се стигне до широкомащабни санкции, добави Орешарски, цитиран от пресслужбата на кабинета.
Той изтъкна, че има страни членки, които са с резерви по отношение на такива санкции. „Най-вероятно е България да се окаже в една голяма група страни срещу едностранни широкомащабни санкции. Убеден съм, че както и в други случаи, Европейският съвет ще намери балансирано и силно решение по отношение на отговора на предизвикателството Крим“, заяви премиерът.
Според него е по-вероятно да се дискутира списък на лица, които няма да могат да пътуват и евентуалното замразяване на авоари на други лица. Това бихме подкрепили, въпреки че ще подчертаем факта, че по-нататъшното решение на въпроса относно Украйна неизменно трябва да мине през политически и дипломатически диалог. Прекаленото разширяване на тези лица с важни фигури от руската страна може да възпрепятства точно този диалог, каза още премиерът.
Повече за ситуацията около Украйна вижте в материала на Bloomberg!


Аксаково загуби и последния си мач за 2025 година
Олимпик Варна с рекордна победа в третото ниво на българския футбол този сезон
Черно море с благородна кауза за мача с Арда
Затварят основни улици заради мача Спартак - Левски днес във Варна
Хороскоп за 8 декември 2025
В Испания и Италия банките са двигател на дълго чакан възход на акциите
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Kia показа дизайна на бъдещето си
Toyota се завръща във Ф1
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Вулканът Килауеа изригна с фонтан от лава с височина около 370 метра ВИДЕО
Красиви идеи за празнична украса с малък бюджет
Гръцкият имотен пазар губи инерция: чуждите инвестиции рязко спадат
Облачно, но без валежи в планините: подходящи условия за зимен туризъм
Александър Джартов: Бедствено положение е обявено за Ардино
преди 11 години Не съм му фен, но мъдра позиция. Ще видим дали и как ще я защити. отговор Сигнализирай за неуместен коментар