В понеделник (12 октомври) Българска народна банка (БНБ) ще проведе аукцион за продажбата на 5-годишни държавни ценни книжа с номинал 150 млн. лв.
Националният статистически институт (НСИ) ще публикува данни за търговията с трети страни през август, както и информация, касаеща местата за настаняване през август.
В първия ден от седмицата софтуерният разработчик Сирма Груп Холдинг и инвестиционният посредник, който движи процеса по публичното предлагане на негови акции - ЕЛАНА Трейдинг АД, организират онлайн среща с индивидуални инвеститори. Всички, които имат въпроси във връзка с първичното публично предлагане или за компанията, могат да се включат онлайн на 12 октомври от 17 часа.
Във вторник (13 октомври) ще заседават акционерите на Континентал Холдинг АД и Кепитъл Консепт Лимитед АД.
В сряда (14 октомври) НСИ ще изнесе данни за инфлацията през септември.
Облигационерите на Български пощи ЕАД се събират за своето общо събрание, както и акционерите на Лев Инвест АДСИЦ и Българска Холдингова Компания АД.
В четвъртък (15 октомври) БНБ ще публикува редовното си месечно издание „Информационен бюлетин“. Публикацията съдържа широкообхватни месечни статистически данни за цялата финансова система на България в четири сектора: финансов, външен, фискален и реален.
За този ден са определени общите събрания на акционерите на Северкооп Гъмза Холдинг АД, Българска роза АД и Капман Грийн Енерджи Фонд АД.
Подаването на поръчки за записването на акции от първичното публично предлагане на Сирма Груп Холдинг приключва на 15 октомври.
На 16 октомври, петък, ще бъде обявена окончателната емисионна стойност на акциите на Сирма Груп Холдинг, по която те ще бъдат записани според подадените поръчки.
В последния ден от седмицата БНБ ще представи данни за състоянието на платежния баланс към август. От статистиката ще разберем повече и за изменението на преките чужди инвестиции. Ще има информация и за външната търговия към юли 2015 г.
В петък синдиците на Корпоративна търговска банка ще публикуват седмичния отчет за своята дейност.
Акционерите на Трансстрой-АМ АД са избрали този ден за провеждане на общото си събрание.


Черно море привлече Лучано Гастон Скуадроне
Първата половина на 2026 г. е най-горещата в историята на Испания
НАП откри нарушения във варненски заведения
Радев: Продължаваме да работим за икономически ръст
Каско за лятото – защо застраховката Каско на МПС е умна инвестиция за вашето черноморско пътуване?
M&A сделките са нагоре с 30% за шестмесечието при рекорден брой големи
AI агенти в плащанията: Има автоматизация, но не и автономия
Икономиката на Сърбия расте, но с цената на бюджетен дефицит и нарастващ дълг
Си Дзинпин представи Комунистическата партия като двигател на глобалния напредък
AI ще подобри киберсигурността, но след проблемен преходен период
Ferrari и BMW преминават към по-евтини кабели
Кризата във Volkswagen изхвърля на улицата 670 инженери в София
Новата "испанска" марка е с до 8000 евро по-скъпа в България, отколкото в Испания
Шефът на Honda: Сделката с Nissan е съвсем близо
Задната седалка вече не е най-безопасното място в колата
Почина Виктор Уилис, вокалистът на любимата група на Тръмп - Village People
Български камион предизвика катастрофа в Браила, загинаха съпрузи
Трагедия на два плажа в Северна Гърция: Откриха мъртви сръбски турист и гъркиня
Мъж от Крушето седна зад волана с 1,75 промила
Радев: Военните самолети на САЩ напуснаха София, минимизирахме риска от потенциални атаки