Маргарита Попова (вицепрезидент на Република България в периода 2012-2017 г.) е назначена за зам.-председател и главен секретар на Българската стопанска камара (БСК), съобщава се на сайта на работодателската организация.
Промяната в оперативното ръководство на БСК е в сила от днес.
В качеството си на зам.-председател Попова ще отговаря за правната инфраструктура (вкл. Арбитражния съд на БСК) и международната дейност на камарата.
За заместник-главен секретар е назначен Добри Митрев. Той ще отговаря за контактите с членовете на БСК, както и за административното обслужване на камарата.
Досегашният главен секретар Петър Денев става заместник-председател на БСК с ресори „Малки и средни предприятия“, „Връзки с университетите“ и „Външноикономическо сътрудничество“.
Маргарита Попова, която е родена през 1956 г. във Велинград, бе министър на правосъдието в първото правителство на Бойко Борисов и четвърти вицепрезидент на България от 22 януари 2012 г. На втория тур на изборите за президент, на 30 октомври 2011 г., за Плевнелиев и Попова гласуват 52,58% от гласувалите избиратели.


Недоволството продължава: Очакват се нови блокади по границата с Гърция
Евакуацията невъзможна! Лошото време държи в капан екипажа на танкера, заседнал край Ахтопол
Среднощни сметки: МФ публикува новия проектобюджет в полунощ
Сериозен ръст на случаите на варицела във Варна
Община Варна награди най-изявените доброволци за 2025 година
Край на кеша? Как дигитализацията ще промени плащанията в Европа
ChatGPT държи лидерството пред Google Gemini
Европа е изправена пред най-трудния момент в опитите си да избегне разрив със САЩ
Украйна и САЩ с „рамково споразумение“, но преговорите продължават
Дейвид Бут: Хората не вярват особено на алгоритмите
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Мercedes реши близкото бъдеще на G-Class
Как влияят на мощността диаметърът на цилиндрите и ходът на буталата
Бизнесмен организира погребение за късметлийската си кола
Уникална Toyota Mega Cruiser от 1996 година отива на търг
Бурното море не позволява евакуация на екипажа на заседналия танкер край Ахтопол
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Инфлуенсър събра $1,7 млн. за 88-годишен касиер
Масирана атака: Руски дронове и ракети поразиха жп възел край Киев
Тома Биков: Протестът помогна парадоксално на ГЕРБ
преди 8 години Така ли награждават заслужилите и послушни червен продажници, като тая деградирала защитница на МАФИЯТА!??!??? СМЯТАЙ, КАКВИ ЗАВИСИМОСТИ И КАКВА МАФИЯ ИМА В ВСИЧКИТЕ ТАКИВА И ПОДОБНИ ДЪРЖАВНИ ФИРМИ!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 8 години попадна си на мястото :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар