Електронно устройство за манипулиране на информация и некачествено дизелово гориво са открити при проверки в няколко бензиностанции в страната. Запорирани са над 38 хил. литра енергийни продукти и са иззети над 5000 лева, съобщават от МВР.
От там уточняват, че вчера са извършени специализирани проверки на 10 обекта за търговия с енергийни продукти в София и областите Пловдив, Перник, Хасково и Кюстендил.
Това е станало под ръководството на Междуведомствения координационен център за противодействие на контрабандата и контрол на движението на рискови стоки и товари към ГДБОП.
Проверките са направени след индикация за некоректно данъчно поведение на три търговски вериги, стопанисващи бензиностанциите, както и за техни контрагенти - доставчици на горива, за които са установени данъчни задължения в общ размер на повече от 350 хил. лева.
В хода на проверките са установени нарушения на Закона за измерванията и на изискванията за осигуряване на пожарна безопасност на обектите.
На една от бензиностанциите е открито допълнително електронно устройство, което не е описано в схемата на обекта. Експерти от Българския институт по метрология след оглед са констатирали, че електронният блок служи за манипулиране на постъпващата информация към приходната агенция.
След доклад в Окръжна прокуратура Пловдив е образувано досъдебно производство по описа на Областна дирекция на МВР – Пловдив.
Предприети са и административни санкции - съставени са три акта за установени административни нарушения и един протокол за задължително предписание. Отдадено е и писмено разпореждане. Запорирани са над 38 000 литра енергийни продукти и са иззети над 5000 лв. оборотни средства от обектите.
Контролни мерки са предприети и към данъчен склад, от който е установено, че са закупувани и разпространявани горива без да е внесена банкова гаранция - задължително изискване на Закона за данък върху добавената стойност.
От Главна дирекция "Контрол на качеството на течните горива" към Метрологичната агенция се извършва лабораторен анализ на качеството на разпространяваните горива в търговската мрежа. Днес ще бъдат изтеглени над 1000 литра некачествено дизелово гориво от един от обектите.


Рубио: България беше сред полезните за САЩ съюзници в НАТО по време на войната с Иран
Срещата с Тръмп даде на Си Дзинпин нещо, за което отдавна копнееше
Министър Ивкова: Онкологичният скрининг, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Ще поскъпнат ли самолетните билети в Европа заради кризата в Иран?
ЕС активно ще следи разпространението на хантавируса
Колинс от Фед подкрепя задържането на лихвите за известно време
BlackRock казва, че френските акции са с привлекателна оценка
Куба е изчерпала горивото си, потапяйки страната в мрак и протести
Акциите падат, доходността на облигациите се покачва заради инфлационни заплахи
Квантови сензори в Космоса ще са следващата революция в прогнозата за времето
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Обслужване на AMG One с пробег 185 км излезе колкото нов SUV
Мотористи на протест днес заради поскъпването на "Гражданска отговорност"
Кейт: Mi chiamo Katerina
Днес слънце, но следобед по сценарий дъжд
преди 9 години Еми кажете ги кой са тези бензиностанции? Така написаната "новина" е просто драсканица. Защо като стане нещо все се крият имената. Трябва да се оповестяват публично, за да може хората да ги избягват. отговор Сигнализирай за неуместен коментар