Русия се подготвя за нова ера, пише в свой коментар американското издание New York Times. Доказателство за това е укрепването на военния потенциал, който извършва страната през последните години.
Военните разходите се увеличават, армията се модернизира, в последните месеци са мобилизирани над 100 хил. военни, а базите на страната в Арктика се съживяват за нов живот, отбелязва изданието. От септември 2015 година Русия вече играе и важна роля в Сирия, започвайки въздушни удари в защита на правителството на Башар Асад.
Такава енергичност не е наблюдавана от времето на Студената война насам, а това може да предизвика и ново напрежение със Запада, пише още NYT.
Русия отново обръща внимание на базите си в Арктика - строи нови и модернизира старите, назначава и нови служители там. Анализатори посочват, че част от действията на Русия в региона са продиктувани от климатичните промени. С отдръпването на ледовете Москва ще се опита да запази нови морски търговски пътища, както и енергийни ресурси - петролни и газови полета.
Москва увеличава военния си бюджет - с 11 млрд. долара между 2014 година и 2015 година до над 50 млрд. долара, посочва още изданието. Целта е до 2020 година 70% от оборудването на руската армия да бъде обновено.
Версията на руските власти е, че това увеличение идва на фона на непрекъснатото намаление на средствата за армията в годините след разпада на СССР. Сега обаче цената на петрола пада, а руската икономиката се свива и прогнозите са, че военните разходи също ще намалеят.
От анексирането на Крим през пролетта на 2014 година Русия многократно се конфронтира с други държави, навлизайки във въздушното им пространство без разрешение. Това доведе и до свалянето на руски бомбардировач от турските ВВС.
"Путин се опитва да провокира САЩ и НАТО във военно действие", пише New York Times и допълва, че причината за това е желанието на руския президент да повиши рейтинга си.
В Сирия Москва извършва въздушни удари основно над бази на бунтовниците срещу президента Асад, а не толкова над територията, контролирана от "Ислямска държава".


Езиковата мрежа на мозъка е по-голяма, отколкото се смяташе, откриха учени
ЦИК: Машините, на които ще гласуваме през октомври, са с изтекла гаранция
Портних: Дори картинките не са на Коцев. Ние му ги оставихме. Той просто ги наследи.
Златен медал: Стилияна Николова е световна шампионка на бухалки
На 28 юли 2061 човечеството ще види Халеевата комета
Образованието в ерата на изкуствения интелект: Учителят вече има нова роля
Как трябва да изглеждат централните банки на 21 век?
Великобритания трябва да се адаптира към горските пожари, те няма да изчезнат
Светът трябва да има думата относно Ормузкия проток
Икономическата разлика между Америка и Европа опира до толерантността към риска
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Скрита функция на подглавниците спасява човешки живот
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
Възрастна двойка загина в пожар в Гърция


преди 10 години инфо за този които цензурира думи.======*** е служител на султана, който сам извършва действията по подмиването и подсушаването на задните части на господаря си. Поради големината на свитата от ***, впоследствие се създава и длъжността "Главен ***", който е и едно от най-доверените лица на султана, предвид спецификата на задълженията му. Човекът на върха на империята, султанът, е имал не един или двама ***, а цяла сюрия, предвождана от "Главния ***" същински жрец в храма на султана. Съществуват твърдения, че за голям период от време, за главни *** са избирали главно еничари. По-заможните (и съответно разположените по-високо в социалната йерархия) поданници на империята, са имали прислуга ***, които са участвали в ритуала на подмиването подливали са с ибрика, подсушавали са с кърпи *** на господаря си, пръскали са го с ориенталски ароматиhttps://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B1%D1%80%D0%B8%D0%BA%D1%87%D0%B8%D1%8F отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Bank of America пък взимат пръстови отпечатъци и всяка транзакция над $10К се репортва на IRS. А тъй наречения background check показва и колко често ходиш на ***, кредити, уволнения, арести, адреси, банкови сметки, такси, плащаш ли си редовно тока и кабелната... всичко, и само срещу $50 до 24ч. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години нова каменна ера ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Знаеш ли , удивлявам се на феномена форумен п.о.м.и.я.р. !... ... и с какво се удивЛи на себе си ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години аре ве ти превърте на Коледата немате ли почивка там поне от 2 до 4 нещо следобедно или по празниците не ви ли пускат нешо тва онова ? отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Лесно е да развиваш тезата, че Доган е путински агент. Но вече проява на висш пилотаж е да се сетиш, че за натовската военна операция срещу Югославия и "освобождението" на Косово виновни са "политическо-агентурните системи, изграждани от Москва." отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години ...пусни Импотеха и ОМГ то да ръкопляскат !!! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Гледай пример от оттатък..."ДУМИТЕ НА ДОГАН ОПАСНОСТ ЗА БЪЛГАРИЯ." Отчаяните опити на маранди да даде насоки...умирам от смех , няма и Амстердам да помага ! отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Знаеш ли , удивлявам се на феномена форумен п.о.м.и.я.р. !В тема Политика , оттатък , след изявлението на Доган може да се прочете какво ли не ! За капак празници , никакави опорки и ето ти хаос... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Eeee и думата "И-б-р-и-к-ч-и-я" цензурирана!!!???По добре ли звучи българската "гъзоподмиец? :)))))) ха ха ха ....Ох, че се развеселих! отговор Сигнализирай за неуместен коментар