Фондовите борси в Европа записаха спадове в понеделник. Инвеститорите останаха предпазливи след изборите във Великобритания миналата седмица и тези във Франция в неделя. Освен това в сряда вечерта се очаква решението на Федералния резерв на САЩ за лихвените проценти, посочва CNBC.
Паневропейският индекс Stoxx 600 докосна седемседмично дъно със спад от 0,94%. Най-незадоволително се представи технологичният сектор с понижение от 3,6%.
Банките също записаха спадове въпреки престоящата среща на Фед в сряда, когато се очаква да има повишение на лихвените проценти с 25 базисни пункта. Инвеститорите са предпазливи донякъде заради несигурността около политиките на американския президент Доналд Тръмп, коментира CNBC.
В корпоративната сфера главният изпълнителен директор на Unicredit Жан Пиер Мустие изрази увереност за състоянието на италианските банки. Акциите на Ubi Banca поскъпнаха с 3,45%, като банката започна увеличение на капитала, което трябва да приключи до 27 юни.
Компаниите в строителния сектор във Великобритания се възстановяват в понеделник, след като в петък записаха спадове на фона на изненадващия резултат от парламентарните избори предния ден. Тогава торите на Тереза Мей неочаквано изгубиха мнозинството си.
Във Франция председателят на Orange Стефан Ришар заяви, че е малко вероятно да има сливане между някои от четирите големи мобилни оператора в близкото бъдеще.
Междувременно в Италия популисткото движение „Пет звезди“ претърпя поражение на местните избори.
Във Франция пък президентът Еманюел Макрон успя да спечели голямо мнозинство на първия рунд от парламентарните избори.


Мъж стреля след скандал с младежи в София
Първи заразен с хантавирус в Румъния
Си Дзинпин ще посети САЩ през есента
Мотористи протестираха с шествие по два лъча във Варна
Конкурс на Обсерваторията във Варна е част от честванията по случай Международния ден на светлината
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОАЕ ще удвоят капацитета си за износ на петрол извън Ормузкия проток до 2027 г.
Honda и Nissan може да подновят разговорите за обединение
Печелившите и губещите от срещата на върха на Тръмп и Си Дзинпин в Пекин
Китайската икономика започва поредно тримесечие с дивергенция на растежа
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
Цялата гама на MINI с 5 звезди от Euro NCAP
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Четиричленно семейство почина, след като изяде диня с отрова за плъхове
Израел и Ливан се споразумяха да удължат с 45 дни примирието
Историческо: Шакира и Мадона ще пеят на полувремето на финала на Мондиал 2026
На Острова: Крайната десница разполага с ново оръжие - очарователни млади жени
Деница Малчева е новата Царица Роза на Казанлък