Международният валутен фонд (МВФ) потвърди, че е получил писмо от Атина с искане за заем, съобщава Ройтерс.
По-рано вчера от финансовото министерство в Атина обявиха, че са поканили Фонда да се присъедини към европейските кредитори за преговори по новата спасителна сделка за страната.
Очаква се всички страни по преговорите да пристигнат в Гърция през почивните дни, а самите разговори да започнат в понеделник.
Атина договори рамката за трети спасителен план за 85 млрд. евро за период от три години. Останала без пари, страната е изправена пред непосредствена опасност от фалит и вероятно напускане на еврозоната.
В писмото си до МВФ гръцкото министерство на финансите посочва, че вероятно ще отнеме няколко тримесечия преди гръцката икономика да се справи с предизвикателствата и да се върне на устойчивия път на растежа.
Говорителят на гръцкото правителство Олга Геровасили посочи, че окончателното споразумение за третия спасителен пакет ще бъде внесено в парламента за одобрение на 18 август.
Темата за Гърция можете да следите тук


Двама израелци се къпаха в Рибното езеро, глобиха ги
Дадоха старт на строително-ремонтни дейности във Вана по проект за близо 19 млн. евро
Шишков: Процедурата по одобряване на ПУП за „Баба Алино“ трябва да бъде прекратена
След резила: Нагелсман подаде оставка
ММФ „Варненско лято“ стана сцена на символичното предаване на председателството на Съвета на ЕС от Кипър към Ирландия
Новините в развитие
Новогодишни обещания, които шефът е спазил
Пътят оттук нататък за венецуелския петрол
Оник Пилибосян: Стойността на жилищата след саниране се вдига с 20%
Кога е време да смените стария си офис стол?
10 много бързи SUV на цена до 15 000 евро
BMW потвърди дългото и сигурно бъдеще на V8
Renault 5 E-Tech стана полицейски автомобил
Вътрешният сенник не е най-доброто решение в летните жеги
Rolls-Royce направи яхта на колела
София ще има транспорт: Увеличават се заплати, търсят се хора и от чужбина
49-годишната жена, пострадала при мелето на АМ "Тракия", диша сама, стабилизирана е
Пенелопе Крус най-сетне ще изкара шофьорска книжка, защото... Боно ѝ подари кола
преди 10 години преди седмица върна заема сега друг иска..тея ше сму4ат дорде не ги изгонят и извънземни да кацнат и от тях ше искат хахаа отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 10 години Тези гърци наистина се опитват да се правят на хитри но накрая може да духат супата Аз ги защитавам само за лихвата ,че трябва да е до 0,1% иначе за 13 и 14 заплати и пенсии и т.н. кражби през бюджета и 50% сенч.икономика нямат оправдание - не може да се живее над възможностите Отделна тема е омразен дълг щом като са го криели - ЕЦБ и Goldman Sachs са приложили мащабна схема за прикриване на дълга на Атина, пише руският портал "Вести" - http://***.investor.bg/***/130/a/dragi--golemiiat-pobeditel-v-gryckata-tragediia-198172/''ELA е скрит държавен дълг за Гърция, смята икономическият журналист Кузман Илиев'' - http://***.investor.bg/blogosfera/363/a/gospodstvoto-na-ecb-ili-zashto-vegetira-modelyt-gyrciia-198917/Какво може ,трябва да се направи за да не стане хаос и войни(коментар 1 и 3) - http://darikfinance.bg/***/116481#commentsЗапочва се от забрана на офшорките ,данък върху лихвите по държ.дългове и ''данък Тобин'' отговор Сигнализирай за неуместен коментар