С над един милиард трудещи се в Китай, най-гъсто населената страна в света е изправена пред гигантски проблем с безработицата, която засяга близо 22 на сто от трудоспособното население, обяви днес правителството, съобщават световните агенции.
Според тези официални данни едва 780 милиона души в Китай имат работа .
"Китай е изправен пред големи предизвикателства в заетостта днес и в предвидимото бъдеще", заяви говорител на министерството на трудовите ресурси и социалните грижи пред журналисти.
"Днес близо 100 милиона селскостопански работници нямат поминък и те трябва да бъдат пренасочени (към работни позиции в градовете)", допълва говорителят на министерството.


Вижте кои са най-устойчивите на ръжда коли на старо
Спипаха поредния варненец с дрога
Арестуваха варненец, системно отказвал тестове за дрога на пътя
1500 души дойдоха на погребение.... на 12-годишен миниван
Градската елха във Варна грейна с тържествен концерт (СНИМКИ)
Може да видим връщане под 4000 долара за тройунция при златото
С новия дълг не се увеличава производителността, а пада върху младите
България с рекорден ръст на онлайн продажбите за Черния петък в Европа
Кой ще замести Хасет в Белия дом, ако стане шеф на Фед
Жизнено важната търговия на Русия с петрол в Индия е в упадък, но не и изчезнала
BMW превъртя играта: Тествахме новото iX3
Най-бързата кола на XX век беше продадена за над 25 милиона долара
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Дакота Джонсън, Нина Добрев и Ана де Армас демонстрираха супер фигури в чернo
Как да преодолеем усещането, че не сме достатъчно добри?
Джеймс Камерън все още е лудо влюбен в звездата си от „Титаник“ Сузи Еймис
Кейт Уинслет дойде с красив млад кавалер на червения килим
Бърнаут или липса на витамини?
преди 15 години ти български не можеш ли да пишеш.....?????!!!!!!!....... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Това е много странно - повечето статии които съм чел по въпроса казват че миграцията на селското население към градовете е почти приключило в Китай и че трябва да се очаква поскапване на работната ръкачудя се от къде е тази статияосвен французите никoй не нарича Беижинг - Pekingфранцузите като цяло са доста жалък пример за подражание, така че не виждам защо Българите трябва да използват френския прякор на Беижинг отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 15 години Оппааа, ето го и началото на W-то !Но, да се молим за тях, тези хора държат цените на китайската продукция на възможно най-ниското ниво, за който внася. Да му мислим ние, износителети за Китай . отговор Сигнализирай за неуместен коментар