След вчерашния спад водещите борсови индекси в Азия, Австралия и Нова Зеландия подновиха своето движение нагоре в днешната сесия, като постигнаха осма печеливша сесия за последните девет дни.
Регионалният индекс MSCI Asia Pacific се повиши с 0,8% до 138,28 пункта, воден от потребителските компании и тези от технологичния сектор. Индексът, който включва малко над 1000 борсови компании от десет азиатски страни, Австралия и Нова Зеландия, се повиши с 14% през миналата година, след като скочи с 34% през 2009 г.
На борсата в Япония Nikkei 225 нарасна с 1,4% до 10 529,80 пункта, воден от компаниите износителки. Щатският долар отбеляза най-силния си скок срещу японската йена вчера за последните три месеца. По-евтината йена прави цената на японските стоки по-ниска на външните пазари.
Щатската валута поскъпна с 1,5% срещу йената вчера, а днес курсът на двойката USD/JPY остава почти без промяна на ниво от 83,15 йени за долар.
Австралийският индекс S&P/ASX 200 добави 0,2% до 4 725 пункта. Икономическите данни за страната от днес показаха, че бизнес активността в сектора на услугите е намалила темповете си на спад в края на миналата година. Това показа индексът на бизнес активността в сферата на услугите, който се повиши до 46,4 пункта през декември от 46,2 пункта за ноември. Стойност под 50 е знак за свиване на сектора.
Широкият китайски индекс Shanghai Composite се понижи с 0,5% до 2 824,20 пункта, докато в Хонконг Hang Seng завърши сесията с минимален ръст от 0,1% до 23 786 пункта.


Волейболни таланти събраха над 1000 евро за Детската онкология и хематология в „Св. Марина“ във Варна
Такси катастрофира тежко в "Максуда" във Варна
Георги Шопов за "Баба Алино": Общината трябва да плати за подведените купувачи
Тези 3 зодии ги очаква приятна изненада в следващите дни
Виц на деня - 20 август
За Иран разривът с ОАЕ може да е по-тежък от всякакви санкции
Южна Корея търси помощ от Китай, докато Тръмп настоява за среща с Ким
Много служители на Фед смятат, че ще има нужда от по-високи лихви
Министърът на финансите Скот Бесент започва да изглежда отчаян
Тръмп обяви началото на "икономическа война" срещу Иран
Toyota решава основен проблем на автоматичните скорости
Най-скъпият регистрационен номер украси брутален Tesla Cybertruck
Връщате се от ваканция - проверете тези неща в колата си
Mazda не се отказва от ванкеловия двигател - ето го доказателството
Какво ще стане, ако натиснете бутона Start/Stop при 100 км/ч?
Пробив при рака на кожата: Ваксина предотвратява рецидивите
Трагедия на гара край Токио: Влак уби четирима работници
Гореща вълна в Гърция от утре, жеги над 40 градуса
Демографската криза в Босна се задълбочава, 30 000 души по-малко само за три години