Оптимизмът от последните два дни беше пресечен в началото на днешната борсова сесия в Ню Йорк.
Повече от час след началото на търговията Dow Jones губи 0,16% до 12 442 пункта, S&P 500 изтрива 0,11% до 1 291 пункта, а Nasdaq се повишава с 0,15% до 2 706 пункта.
“В Европа няма растеж”, коментира Ханк Смит от Haverford Trust пред Bloomberg. По думите му повечето инвеститори имат предвид, че еврозоната вероятно е изпаднала в лека рецесия и се опасяват от евентуално задълбочаване на дълговата криза.
Тревогата сред пазарните участници се засили, след като статистическата служба на Германия съобщи днес, че през последното тримесечие на 2011 г. растежът на икономиката на страната най-вероятно се е свил спрямо предходните три месеца.
В Брюксел пък ревизираха икономическия растеж за периода юли-септември миналата година от 0,2%, както беше обявено предварително, до 0,1%.
Анализатори смятат, че заради възобновените опасения за еврозоната някои инвеститори може би ще се пренасочат към по-нискорисковите активи.
Сред губещите позиции в началото на сесията се наредиха акциите на Microsoft заради очаквания спад в доставките на персонални компютри в глобален мащаб.
* Актуално към 17.45 ч. българско време.


Цените на горивата у нас растат лавинообразно
Инвестират над 200 млн. евро в Шумен
На косъм от трагедия: Автобус скъса мантинелата и навлезе в насрещното на в София
Овъглено тяло на бизнесмен е открито в дома му в Банкя
Mъж е с опасност за живота след катастрофа край Варна
От хартията до BookTok: Екологичният отпечатък на книгите
Д. Грозева: Продавачите на жилища изостават с шест месеца от пазарната реалност
Nvidia обсъжда гаранция за OpenAI по AI проект за 500 млрд. долара
Електропреносната мрежа на САЩ се задъхва заради жегите и центровете за данни
Саудитска Арабия търси нов обход за петрола след заплахата на хутите
60-годишен ЗАЗ се продава за 20 000 евро
JLR спира производството на базовия си модел
Осем неща в автомобила, без които може да минем
Автобус скъса мантинелата и навлезе в насрещното на „Цариградско шосе“
Луксозен SUV на Zeekr се заключи веднага щом напусна Китай
Само за жени: хороскоп за август 2026
ЦСКА обърна Ботев с два късни гола, феновете искат оставката на Христо Янев
Планът на Запада да окаже натиск върху Путин има очевиден недостатък
Меган Маркъл се показа по бански
Полицията откри 12-годишната Мери