Американските акции се повишиха в четвъртък, след като инвеститорите се фокусират върху отчетите на фона на прогреса в разрешаването на гръцката дългова криза, предава CNBC.
„Отчетите продължават да играят голяма роля. В същото време хората вярват, че икономиката се движи в правилната посока, макар и не с желаното темпо“, коментира Омар Агилар, главен инвестиционен стратег в Charles Schwab Investment Management.
Индексът на 30-те водещи американски компании Dow Jones прибави 0,4% до 18 120 пункта, a индексът на големите фирми S&P 500 се покачи с 0,8% до 2 124 пункта.
Технологично ориентираният Nasdaq нарасна с 1,3% до 5 163 пункта – най-високото ниво от март 2000 г. в разгара на технологичния бум. Netflix, eBay, Stericycle и Micron скочиха с по над 2%.
Съотношението печеливши/губещи акции на Нюйоркската борса бе приблизително 3/1.
Netflix се изстреля с 18% до исторически връх, слeд като отчете ръст на абонатите, който надхвърли очакванията.
Акциите на Intel се повишиха с 0,7%, след като отчетът на компанията за второто тримесечие надхвърли прогнозите.
Книжата на Citigroup поскъпнаха с 3,8%. Банката регистрира най-голямата си тримесечна печалба от 8 години насам, след като опитите на главния изпълнителен директор Майкъл Корбат да я преструктурира и да намали разходите се отплащат.
Акциите на Goldman Sachs се понижиха с 0,8%. Банката отчете тримесечни резултати доста под тези отпреди година заради съддебни разноски. Приходите надхвърлиха прогнозите, но печалбата е значително под тях.
Икономическите новини от деня показаха, че седмичните молби за помощи при безработица се оказаха 281 хил. – под очакванията за 285 хил.
Индексът на Фед за региона на Филаделфия през юли се оказа под стойността си през юни, а проучването за настроенията на Националната асоциация на строителите удари 10-годишен връх.
Еврото се възстановява от 8-седмичното дъно до близо 1,09 долара, а доходността по 10-годишните американски ДЦК е на ниво от 2,35%.
Фючърсите върху американския петрол спаднаха с 50 цента до 50,91 долара за барел, а тези върху златото отстъпиха с 3,50 долара до 1 144 долара за трой унция.


Варна отново вдига платната: 26-ата регата „Кор Кароли" превръща Черно море в състезателна арена
Кои шофьорски грешки ни правят спонсори на автомобилните сервизи
МЗХ ще снима земеделските парцели от самолет
Оставиха в ареста рецидивиста, пребил зверски възрастна жена в дома й, за да й открадне телефона
Тревожно: С 1700 е намалял броят на пожарникарите в България само за година
Недостигът на боеприпаси в САЩ е глобална катастрофа
Swiss Re: Горещините в Европа стават хроничен климатичен риск
Китай превзе AI видеото. Следващата битка е за физическия свят
Тръмп с нови искания към Иран
Централната банка на Австралия остави лихвата без промяна
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Бивш водещ на Top Gear защити един от най-спорните модели на Maserati
Парфюмите с аромат на кола са хитът на това лято
Най-добрите етерични масла за борба с хлебарките
Кои домати за какви ястия са подходящи?
Кайли Дженър отпразнува ЧРД по мини рокля
преди 11 години "Балона се надуванадувайте деца,Да стане на парчета,Пук...." отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 11 години Добре де, статията е пусната в 23:10. Защо не отрази и GOOGLE, който сцепи пазара веднага след затваряне :) отговор Сигнализирай за неуместен коментар