И трите основни борсови индекса на Wall Street затвориха сесията в четвъртък на рекордно високи нива на фона на резки повишения в цената на петрола, съобщи CNBC.
3М допринесе най-много за ръста на индекса на сините чипове Dow Jones Industrial Average, a в широкия S&P 500 енергийният сектор се повиши с 1,5%.
„Смятам, че има два основния двигателя. Единият е петролът, а другият – ръстът при търговията на дребно“, казва Мериан Монтейн, старши инвестиционен анализатор в Gradient Investments.
“Имам добри развития в потребителския сектор”, казва Джей Джей Кинахан, главен стратег в TD Ameritrage. По думите му и добрите резултати за тримесечието на Alibaba помагат на пазари и показват, че потребителския сектор в Китай се представя добре. Акциите на онлайн гигантът в САЩ поскъпнаха с 6,14%.
Американският лек суров петрол WTI поскъпна с 4,27% до 43,49 долара за барел след коментари от страна на саудитския министър на петрола за възможни действия за стабилизиране на цените. Международната агенция по енергетиката пък прогнозира затягане на пазара през второто полугодие на 2016 г.
Вносните цени неочаквано се повишиха през юли, като ръстът е 0,1%. Икономистите, анкетирани от Reuters, очакваха спад от 0,3 на сто.
Подадените молби за помощи при безработица се понижиха леко миналата седмица с 1000 до 266 хил.
Едно евро се обменя за 1,1139 долара, а курсът на японската йена е 101,87 йени за долар.
Златото поевтинява с 0,66% до 1 342,95 долара за тройунция.


Как думата "бангаранга" навлезе в българския език
Делото „Мъск срещу Алтман“ доказа, че изкуственият интелект е в грешните ръце
Ситуацията за Путин в Украйна е критична, но не и до степен да го откаже
Рейтингът на Доналд Тръмп се срина до най-ниското си ниво
ПБ: Ще опитаме да намерим финансиране за домакинството на „Евровизия” през 2027 г.
Тръмп заплаши Иран с "голям удар", ако няма сделка скоро
Доходността по 30-годишния дълг на САЩ стигна най-високото ниво от 2007 г. насам
Бланч: Проява на добра воля е, че Китай иска да сътрудничи
Бланч: Иран може да оцелее и само с 1 кораб седмично
Васил Велев: Може да са нужни по-болезнени мерки за свеждане на дефицита до 3%
Xiaomi подобри впечатляващ рекорд на Audi
Скрита функция спасява от мухъл и бактерии в салона
Пикапът на Renault ще се казва Niagara
Рядък Ford Mustang се блъсна в стълб по време на търг
Европа отново заобича Tesla
Кабинетът приема изменения в Наредбата за пенсиите и осигурителния стаж
В парламента ще обсъждат три проекта за промени в НПК
Звездите говорят: Вижте какво ви чака на 20 май според зодията ви
Днес ще гърми, ще вали, ще паднат и градушки
Вкусна и лесна рецепта: Свинско месо с зеленчуци в тиган