Акциите на Wall Street отчетоха повишения във вторник, след като започна двудневната среща на Федералния резерв, а повечето пазарни участници очакват увеличение на лихвите, съобщава CNBC.
Индексът на сините чипове Dow Jones нарасна със 116,36 пункта до 24727,27 пункта. В рамките на показателя най-добре се представиха Boing и Intel, отчитайки поскъпване на акциите си съответно с 1,88% и 1,55%. Широкият измерител S&P 500 прибави 0,15% към стойността си до 2716,99 пункта, воден от енергийния сектор. Технологичният Nasdaq се придвижи на положителна територия с 0,27% до 7364,30 пункта.
Около 94% от пазарните участници очакват увеличение на лихвите по време на срещата на Фед тази седмица според инструмента на FedWatch на CME Group. Но освен повишаване на лихвите с 25 базисни пункта пазарът ще очаква и насоки от централната банка дали ще увеличи лихвите три пъти през тази година, или ще затегне допълнително паричната политика.
„Срещата на Федералния резерв е предшествана от повишена волатилност, нарастващо негативно настроение около търговията, докато самият Фед е настроен към повишаване на лихвите“, коментира Дубравко Лакос-Буджас, ръководител на Търговията за САЩ в J.P. Morgan.
Решението на Федералния резерв се очаква в сряда в 20:00 часа българско време за първи път с новия председател Джером Пауъл.
Доходността по 10-годишните американски държавни облигации достигна 2,885%, а краткосрочната двугодишна доходност се повиши до 2,341%.
Акциите обърнаха негативната посока от първия ден от седмицата, когато негативните настроения бяха предизвикани от новините около Facebook. Книжата на социалната мрежа преживяха най-големия си еднодневен спад от март 2014 г. след информацията, че компанията за политически анализи и проучвания Cambridge Analytics е успяла да събере данните на 50 млн. души от техните профили във Facebook без тяхно съгласие.
Сривът в акциите на Facebook повлече целия технологичен сектор в първия ден от седмицата, което пък оказа натиск и върху останалия пазар.
Книжата на големите технологични имена Netflix и Amazon обаче поскъпнаха във вторник със съответно 1,28% и 2,69%.


Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Какво време ни очаква в понеделник?
Обърната кола стои в канавката край Кичево вече втори ден
Приключенец ще обиколи България с "Балканче" (ВИДЕО)
Основан от българи стартъп помага на счетоводителите в най-сложните им задачи
Иранската диаспора в САЩ е разделена относно подкрепата си за националния отбор
Брекзит беше избор на сърцето, а не на разума
Филмът „Денят на истината“ подчертава маркетинговата дилема на Холивуд
Пасивните фондове вече не са толкова пасивни
Последното Lamborghini с чист V12 вече струва двойно
Ford жертва по един двигател на ден, за да реши големия си проблем
Електромобилите с голям пробег се превръщат в проблем
Най-добрият двигател на Maserati става хибрид, но не и PHEV
Бъдещата българска кола: Тествахме Ora 5, която от зимата ще се прави в Ловеч
Как да се предпазите от кърлежи това лято?
Ямал: Мечтал съм да бъда на Световното, последният турнир гледах от класната стая
Германия започва масова депортация на афганистанци
30-годишен моторист загина при катастрофа в Русе
Иранската делегация напусна преговорите в Швейцария след заплахите на Тръмп
преди 8 години Дано новините да са добри, да се повишат лихвите поне с 1 стъпка, а защо не и с две стъпки наведнъж. Като се замисли човек, ако скочим с две стъпки наведнъж, дори може да се отчете като слилен сигнал. Така ще се натисне и ЕЦБ-то, което още витае из необятните печатарски ловни полета водено от ЕНП. отговор Сигнализирай за неуместен коментар