Гърция и „тройката“ международни кредитори в лицето на Европейския съюз, Международния валутен фонд и Европейската централна банка няма да постигнат споразумение по мерките за строги икономии, което е част от спасителната програма за страната, преди заседанието на министрите на финансите на страните от еврозоната (т. нар. Еврогрупа) в понеделник. Това заяви пред Ройтерс гръцки представител, пожелал да остане анонимен.
"Не очакваме споразумение по някой от въпросите преди заседанието на Еврогрупата“ каза източникът.
Според генералния директор на Международния валутен фонд Кристин Лагард обаче преговорите с гръцките представители са били много позитивни.
Обсъждането по фискалната част от гръцката програма е било „много добро и много плодотворно“, каза Лагард, отказвайки да даде подробности.
Преговорите включват и структурните реформи в Гърция, финансирането и стабилизирането на дълга на страната.


България в огнената карта на Европа: 2026 г. показва колко далеч вече стига рискът от пожарите
ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
САЩ плащат най-високата доходност по 30-годишен дълг от четвърт век
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Днес значително по-хладно, вятърът се усилва
Защо следващата глобална икономическа криза може да бъде в Китай?
Турция изстрелва свой космически апарат до Луната в началото на 2027 г.
Откриха ценна находка при разкопките на средновековния град Русокастро
преди 13 години Празни приказки. Печатат пари, които завъртат през византийците и отиват в големите западни страни. Почна да става скучен този театър. Стана ясно на всички, че византийците нито си подобряват бюджета, нито вървят в посока да си намалят дълговете. Разбира се, отписването на дълг не смятам да подобряване на икономиката. В крайна сметка резлутатът е ясен, след много приказки, международните кредитори ще им отпуснат поредния транш от над 30 млрд. евро, а пък на византийците, какво друго да им кажем, освен - наздраве. отговор Сигнализирай за неуместен коментар