Френската козметична група L'Oreal купува три бранда продукти за грижа за кожата – CeraVe, AcneFree и Ambi, от канадската Valeant Pharmaceuticals International, съобщава Ройтерс. Сделката, която е на стойност 1,3 млрд. долара, ще подобри резултатите на компанията в САЩ, заяви L'Oreal във вторник.
Според френската компания трите бранда имат годишна комбинира печалба от около 168 млн. долара.
„Тези три бранда, широко разпространени и създадени върху силни отношения с професионалисти от здравния сектор, ще увеличат почти двойно приходите на нашето подразделение за активна козметика в САЩ и ще ни помогнат да задоволим нарастващото потребление на активна грижа на кожата на приемливи цени“, заяви Фредерик Роуз, президент и главен изпълнителен директор на L'Oreal USA, в съобщението.
Подразделението на L'Oreal включва още марките La Roche-Posay, Vichy и SkinCeuticals. Грижата за кожата е най-голямата категория в козметичната индустрия, като формира над една трета от глобалния пазар, сочат данни на MarketResearh.com, цитирани от Bloomberg.
Късно в понеделник пък Valeant съобщи, че ще продаде бизнеса си за лечение на рак Dendreon на китайската компания Sanpower Group за 819,9 млн. долара. И двете сделки са част от усилията на компанията да се раздели с неключови активи, за да разплати дълговете си в размер на 30 млрд. долара.
Dendreon произвежда ваксината срещу рак на простатата Provenge, получила одобрение от американските власти през 2010 г.
„С тази продажба напасваме по-добре продуктовото ни портфолио с новата оперативна стратегия на Valeant, като излизаме от урологично-онкологичния бизнес, който не е сред ключовите ни активи“, заяви главният изпълнителен директор на Valeаnt Джоузеф Папа в съобщение.
Valeant се опитва да си възвърне доверието на инвеститорите сред бурна година, в която ценовата ѝ стратегия и връзки със специализирани аптеки доведоха до по-широк политически и регулаторен контрол.
През август компанията заяви, че обмисля продажбата на нестратегически активи за 8 млрд. долара и може да приеме оферти за основния си бизнес.


Боеприпас изплува на 50 метра от брега
РЗИ-Варна с безплатни изследвания за ХИВ и хепатит днес
Бургас ще бъде домакин на музикалния конкурс „Евровизия 2027“
Гонки продължават да тормозят варненци през нощта
Изтича срокът за подаване на заявления за школите на Общински детски комплекс – Варна
Германия е засякла руска кампания за влияние преди изборите
ЕС затяга правилата за опаковките: Ще ходим ли със собствени съдове в магазина?
Бургас ще бъде домакин на "Евровизия 2027"
Големите банки събраха левовете на българите, малките отвръщат с по-високи лихви
Български автономни роботи ще съчетават физическия и дигиталния свят
Пожар превърна паркинг на летище в ад
Футболист влиза в затвора, след като се похвали с над 300 км/ч на пътя
Porsche напуска Volkswagen заради китайски производител
Най-търсеният автомобил на старо е до 5 години
Mercedes подготвя нов хибрид за C-Class, GLC и GLE
4 зодии ще бъдат благословени финансово до края на 2026 г.
В чест на Световното първенство по футбол 2026: от стотици фенове в България до зрелищно светлинно шоу
Терзиев за "Евровизия": Ще посрещнем всички гости, които изберат да посетят и София
За първи път в България: Медици от ВМА трансплантираха черен дроб и бъбрек на един пациент