Акционерите на Агро Финанс са гласували за разпределяне на 0,03 лв. брутен дивидент на акция за 2010 (0,0285 лв. нетен) и за емитиране на облигации на обща стойност до 10 млн. лв. (или равностойността им в евро), съобщи АДСИЦ-ът чрез Бюлетин Investor.bg.
Предвижда се АДСИЦ-ът да емитира облигациите до края на 2011 при условията на първично частно предлагане по реда на чл.205, ал.2 от ТЗ, след което облигациите ще бъдат регистрирани за търговия на БФБ.
Гласувано е било и изменение на устава на Агро Финанс, което позволява на Съвета на директорите на АДСИЦ-а да увеличи капитала на дружество с до 100 млн. лв. през следващите пет години чрез издаване на акции или облигации.
Последната сделка с акциите на дружеството на БФБ е от вторник при цена 1,09 лв. за брой, което представлява повишение от 9,1% от началото на годината и ръст от 12,4% за последните 12 месеца. Пазарната капитализация на компанията е в размер на 35,1 млн. лв.
Свързани компании:
Всяка новина е актив, следете Investor.bg и в Google News Showcase.


Въпреки митата: 93% е ръстът на китайските електромобили в ЕС
Да спасим Станислав баща, съпруг, син и приятел!
29 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Варненският окръжен съд прие последните за 2025 г. стажант-юристи
Протестиращите в подкрепа на Коцев с приз от Българския хелзинкски комитет
Уесли Кларк: Русия просто трябва да спре да се бие
Уесли Кларк: Случаят с танкера засилва натиска над Мадуро
Уесли Кларк смята, че дните на Мадуро са преброени
До 2026 година космическите отпадъци ще унищожат напредъка за парниковите газове
Тръмп ги помилва за "6 януари". Сега те искат милиони долари
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Европа се опита да спре китайците, но в крайна сметка им помогна
Роузи Хънтингтън-Уайтли става моден директор на луксозен бранд
Защо иракските кюрди се нуждаят от противовъздушна отбрана
Крис Прат и Катрин Шварценегер се запознали в църква
Тайната на 41-годишния брак на Сигорни Уийвър с мъжа, за когото се омъжва след 3-месечна бурна връзка