СИЕСАЙЕФ АД вече притежава 56,37% от акциите на БАКБ, показва списъкът с акционерите, записали акции от увеличението на капитала.
СИЕСАЙЕФ АД е записал 7 608 554 акции, като заедно с купените през пролетта от Allied Irish Bank 6 311 100 акции вече притежава 13 919 654 акции, което прави 56,37% от капитала на банката. Разбира се, междувременно СИЕСАЙЕФ АД може да е купувал или продавал акции.
Ако делът на акционера е достигнал 56,37% спрямо 49,99% преди това, то той трябва да отправи търгово предложение в срок от 14 дни или да продаде част от притежаваните книжа. Няма много практика от кога започва да тече този 14-дневен срок, но според запознати това е от деня на вписването на емисията в регистъра на КФН.
Фондовете Gramercy също са записали нови акции, и то не само пропорционалния им дял от 30%, с колкото са гласували на 1 юни 2011 г. Gramercy emerging market е записал 3 783 211 акции, а Gramercy select master fund - 445 818. Общо записаните от двата фонда акции са 4 229 029 акции, или 34% от предложените акции. Именно около 4% бяха предложени на аукциона за неизползваните права и може би Gramercy ги е придобил от него.
С по-голям брой записани акции е Ай Ен Джи Универсален пенсионен фонд - 134 998 броя. Добровилния фонд на Ай Ен Джи е записал 25 387, а професионалният - 12 015 акции.
Други институционални инвеститори са ДФ ДСК Растеж с 22 424 записани акции и ДФ ДСК Баланс с 8 137 записани книжа.
Емисионната цена на една нова акция беше 4 лв., като БАКБ привлече общо 48 млн. лв.
Свързани компании:


Продължава издирването на Ивана от Дупница две години след изчезването й
Голямо задръстване близо до Варна заради катастрофа
Радан Кънев с остра атака срещу кабинета на Румен Радев
Арсенал привлича 16-годишен футболист с български корени
Испанският премиер е силно притеснен заради пожарите
Български стартъп прави революция в домашните ремонти чрез AI
Арабските държави се готвят за планина от дълг, за да заобиколят Ормузкия проток
Европа си правеше сметките за евтин газ за зимата, но избухна борба за доставки
Тайван ще ограничи интернет, за да симулира война с Китай
Фирмите за дронове търсят как да преодолеят GPS заглушаването във военни зони
Непознатата Гърция 4: Воница и Нафпактос
Застрахователите приключват с изхвърляне на фарове заради спукано стъкло
Яхтата на Зукърбърг шокира със сметка за бензин и с вредни емисии
100 000 собственици избраха 10-те най-надеждни коли на пазара
Разработка на Toyota премахва един от проблемите на хибрида
Времето утре: Жегата се връща с температури до 36°
Без рецепта: Вендинг машина в "Слънчев бряг" предлага сексуални стимуланти
Кремъл: Рано е да се говори за спиране на въздушните атаки
Александър Николов: Цената на бензина у нас може да надхвърли 2 евро за литър
преди 14 години "Няма много практика от кога започва да тече този 14-дневен срок, но според запознати това е от деня на вписването на емисията в регистъра на КФН"Би трябвало срокът да тече от регистрацията в ТР според мен. Смятат се 14 дни от придобиването, КФН ако откаже вписване, това не означава че не е налице придобиване, съответно да не е налице смяна на контрола. Някой да ме поправи, ако греша в тълкуването. отговор Сигнализирай за неуместен коментар