В сряда групата Cie. Financière Richemont SA предупреди за по-ниска печалба, съобщава The Wall Street Journal. Компанията обяви, че годишната печалба ще cпадне с повече от една трета заради загубите от фючърси за хеджиране, които е закупила, за да се справи с промените във валутните курсове.
Базираната в Женева Richemont обяви, че печалбата за годината, приключила на 31 март, ще е с около 36% по-ниска в сравнение с миналата година след непарични пазарни загуби от финансови инструменти, включително парични позиции и деривативи. Анализаторите очакват загубите да намалят с около 600 млн. евро прогнозираната от Richemont 1,95 млрд. евро годишна нетна печалба.
Richemont, както много други компании за луксозни стоки, е засегната от непостоянните валутни пазари. Счетоводството на компанията се води в евро, което отслабна след решението на Европейската централна банка да започне програма за изкупуване на активи. От друга страна производството на Richemont е разположено в Швейцария и по-силният швейцарски франк повишава производствените ѝ разходи.
Анализаторите смятат обаче, че предупреждението за по-слаби печалби вероятно няма да се оправдае, защото е вследствие на резултати от непарични валутни позиции. Въпреки това, акциите на Richemont паднаха с 1,4% в ранната търговия.
Компанията, която е собственик на Cartier и производителите на часовници IWC и Piaget, обяви, че загубите нямат съществено влияние върху паричната ѝ позиция, която през март се равняваше на 5,4 млрд. евро. Тя допълни, че оперативната й печалба вероятно ще отбележи ръст от 10%.
Предупреждението в сряда беше направено заради регулациите на SIX Swiss Exchange, която изисква компаниите да съобщават очаквани значителни промени в печалбите и загубите си колкото се може по-бързо. Гигантът в сферата на луксозните стоки Richemont ще представи официално резултатите си на 22 май.


ЕС губи близо една четвърт от пречистената вода заради течове
НАП и КЗП отчетоха близо 38 хиляди проверки за спазването на закона за еврото
Българската индустрия се разминава с европейския ръст: производството спада с 2,6% за година
ИПИ: Малко специалисти по здравни грижи работят в някои общини във Варненско
Затъмнението с българска следа: как МиГ-21 се превърна в летяща обсерватория
Големите корпорации купиха политическо влияние. Сега идва сметката
Уорш има по-сериозни проблеми от трудното начало във Фед
Все повече страни забраняват социалните мрежи за деца - но има ли ефект?
SpaceX премина първата забрана за продажба на акции с рали от $500 млрд.
Найджъл Фараж очаква лесна победа, но умората от него расте
Mercedes-Maybach S680, направен за ЛеБрон Джеймс, се продава
Изпреварил времето си: Пророческото семейно комби на Ford
Защо шофьори на BMW не дават мигач
Роботите на Hyundai правят чудеса при паркиране
Защо производителите крият дръжките на задните врати
Никълъс Холт ще изиграе самовлюбения проф. Локхарт в новия "Хари Потър"
5 рецепти за домашни препарати за почистване
Парис Хилтън показа как прекарва лятото си с децата
Заради заплахата от Путин: Германия дава безпрецедентни правомощия на шпионите си